Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Kolejny truciciel powietrza ukarany

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Kolejny truciciel powietrza ukarany

   Dbanie o jakość powietrza w mieście to jeden z priorytetów w działaniach służb miejskich. Strażnicy miejscy podejmują wiele sposobów docierania z informacją do mieszkańców o szkodliwości spalania śmieci, zarówno w instalacjach grzewczych jak i na własnych działkach czy terenach prywatnych.

   Straż miejska dociera z kontrolami do miejsc, które wskazują m.in. mieszkańcy, ale i podejmują działania własne, lokalizując podczas innych interwencji podejrzany dym snujący się po ulicy. Tak było też wczoraj, około godziny 13.00 patrol straży miejskiej Oddział Prawobrzeże interweniował w sprawie błąkającego się psa w Podjuchach. Wracając z interwencji strażnicy zauważyli czarny dym unoszący się nad ulicą Szklaną.

   - Po zlokalizowaniu i dotarciu na miejsce wydobywania się dymu ujawniono mężczyznę, który spalał płyty paździerzowe w specjalnie przygotowanym do spalania pojemniku - mówi st. insp. Joanna Wojtach, Rzecznik Straży Miejskiej Szczecin. - Był to metalowy kosz z perforacją, dla lepszego efektu tzw. cugu. Sprawca został ukarany mandatem z art. 191 ustawy o Odpadach za termiczne przekształcanie odpadów .

   Za niefrasobliwość w traktowaniu przepisów zabraniających spalanie odpadów i śmieci bytowych sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym z art. 191 Ustawy o Odpadach - za termiczne przekształcanie odpadów.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!