Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Kolejne dzikie wysypisko posprzątane po interwencji strażników miejskich

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Kolejne dzikie wysypisko posprzątane po interwencji strażników miejskich

   Problem dzikich wysypisk niestety ciągle powraca z siłą bumeranga. Dzięki prowadzeniu przez szczecińską straż miejską działań nakierowaną na czystość, z mapy miasta zniknęła spora liczba dzikich wysypisk zlokalizowanych w peryferyjnych, ale i śródmiejskich dzielnicach. Niestety pojawiają się nowe.

   Odpady problemowe ciągle lądują na dzikich wysypiskach. Czasami udaje się znaleźć ich właścicieli, ale w wielu przypadkach pozostają, niestety, anonimowi. Co dziwniejsze czasami droga do lasu, czy na dzikie wysypisko na peryferiach miasta, jest dłuższa niż do ekoportu. I to na zdrowy rozum się nie opłaca, szczególnie teraz przy wysokich kosztach paliwa. A przecież zużyty sprzęt elektroniczny czy stare opony można oddać bezpłatnie do punktu zbiórki, nie zaśmiecając środowiska.

   - Dzikie wysypiska to wręcz wielogłowa hydra - mówi st. insp. Joanna Wojtach, Rzecznik Straży Miejskiej Szczecin. - Gdy wydaje się, że problem został w dużej mierze zlikwidowany, pojawiają się kolejne wysypiska, na których lądują śmieci różnego autoramentu, w tym niebezpieczne dla środowiska odpady problemowe. Dzikie wysypiska to plama na mapie miasta, a najbardziej niepokojące poza tym, że w ogóle istnieją i ciągle się odradzają to fakt wyrzucania na nie odpadów problemowych, czyli starego, zużytego sprzęt RTV, akumulatorów, baterii, „pozostałości budowlanych” z dodatkiem chemii jak stolarka okienna, kleje, farby, lakiery, a także opakowań po nich. Ostatnie znalezisko to stos zużytych opon podrzuconych między garażami na ulicy Szczawiowej.

   Niestety mimo dokładnego przeszukania sterty opon i śmieci przez strażników , nie udało się znaleźć żadnego śladu wskazującego na pochodzenie odpadów. Bez tego trudno komukolwiek udowodnić sprawstwo, zatem koszt posprzątania znów ponosi miasto a co za tym idzie - my wszyscy, mieszkańcy Szczecina.

   Miejsce zostało posprzątane przez służby miejskie, miejmy nadzieję, iż w takim stanie pozostanie na dłużej.

   Zdjęcia przed i po interwencji strażników.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!