Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Kim jest menedżer Słynnej Alei?

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Kim jest menedżer Słynnej Alei?

   Dr Dorota Kowalewska została menadżerką przebudowanej al. Wojska Polskiego. Ma zadbać o to, aby ta jedna z centralnych arterii miasta pełniła rolę „salonu Szczecina”.

   Powołanie menadżera Alei Wojska Polskiego zakładano decydując się na rewitalizację tej części miasta.

    

   Przede wszystkim chcę rozmawiać z przedsiębiorcami, którzy działają przy Alei. Chcę ich bliżej poznać, wsłuchać się w ich głos, dowiedzieć się jakie mają oczekiwania i bolączki. Być wsparciem dla nich. Pierwsze spotkania już odbyłam, przede mną kolejne. Planuję regularnie spotykać się z ludźmi, mieć z nimi kontakt - mówi Dorota Kowalewska - Chciałbym, aby Aleja żyła, przyciągała mieszkańców i turystów. Aby była moda na Aleję. Wspólnie z przedsiębiorcami i Miastem poszukamy ciekawych pomysłów, które będą ożywiać tę przestrzeń. Chciałabym,  aby mieszkańcy oraz firmy czuli, że Słynna Aleja w jej nowej odsłonie staje się zielonym salonem miasta, reprezentacyjnym miejscem w Szczecinie.

    

   Dr Dorota Kowalewska, szczecinianka od urodzenia, działaczka społeczna, specjalistka ds. zarządzania projektami. Absolwentka szczecińskiej politologii, ukończyła m. in. studia podyplomowe Europrojects – zarządzanie projektami finansowanymi ze środków UE.

    

   W latach 2008-2012 kierowała Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Szczecinie na zlecenie UKIE, a w latach 2013-2015 Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej - sieci koordynowanej przez MSZ. Była dyrektorką Szczecińskiego Inkubatora Kultury (2017-2018). Od 2021 roku pracuje w Domu Skandynawskim/Scandinavian Meeting Point, gdzie współtworzy wydarzenia takie jak Dni Skandynawskie, parada skandynawska, współpracuje z Skandynawsko-Polską Izbą Gospodarczą (SPCC).

    

   Z ramienia Kongresu Kobiet członkini komitetu monitorującego programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027. Wykładowczyni w Instytucie Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego, jest Pełnomocniczką Rektora US ds. pomocy Ukrainie.

    

   Kontakt z Menadżerką Alei przez formularz umieszczony na stronie:

   slynnaaleja.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!