Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   15°

   Kiełkowanie - sierpniowe rodzinne niedziele na Łące Kany

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Kiełkowanie - sierpniowe rodzinne niedziele na Łące Kany

   W sierpniu zaczynamy nowy cykl na Łące Kany, skierowany do rodzin z dziećmi. W współpracy z Kamilem Żonglerem i teatrem Głowa mała zapraszamy do wspólnej zabawy, spotkanie z cyrkiem, klaunadą, żonglerką, a także na doświadczanie przez… babranie!

   Chcemy, żeby na Łące kiełkowała radość – i dla najmłodszych, i dla ich rodziców, i dla ich babć, dziadków, dla małych i dużych przyjaciół.

   Zapraszamy wszystkich, także do baru, na herbatę, kawę, soki i pyszne ciacho!

   PROGRAM

   7 sierpnia godz. 15.00 – 18.00

   „Jarzyna” – familijny spektakl nowocyrkowy

   Otwarta Strefa Cyrkowa

   14 sierpnia godz. 10.00-10.45 (I grupa) i  11.15-12.00 (II grupa)

   Głowa mała na Łące:
   Doświadczanie przez… babranie!

   21 sierpnia godz. 10.00-10.45 (I grupa) i  11.15-12.00 (II grupa)

   Głowa mała na Łące:
   Doświadczanie przez… babranie!

   27 sierpnia godz. 15.00 – 18.00

   Spektakl – niespodzianka!

   Otwarta Strefa Cyrkowa

    

   INFORMACJE:

   Spektakl „Jarzyna”

   „Jarzyna” czyli jak zamienić „ble” na „mniam”? Bulwy, nacie, strączki, liście mogą przyprawiać o ból głowy naszych najmłodszych. A co jeśli dzięki cyrkowym sztuczkom i dobrej zabawie uda się zobaczyć warzywa w jaśniejszym świetle, a nawet je polubić? Spektakl łączący elementy cyrku, performansu i animacji w przystępny sposób, za pomocą efektu „wow!” umie obudzić w młodych widzach sympatię do sałaty, pora i szpinaku.

   Przedstawienia powstało we współpracy z festiwalem Karnawał Sztukmistrzów w Lublinie otrzymało też nagrodę za najlepszy scenariusz spektaklu plenerowego w 2020 roku. Pokazano je m.in. na Festiwalu MALTA 2021 w Poznaniu, Oleśnickim Festiwalu Cyrkowo- Artystycznym OFCA 2021, Performatic Week in Neubrandembur DE, Festiwalu Dwóch Jezior w Wałczu.

    

   Kamil Żongler – twórca spektaklu, to artysta reprezentujący nurt cyrku współczesnego w Polsce. Klaun, pedagog cyrkowo-teatralny, żongler oraz ogniomistrz.

   Od 2008 roku związany z pedagogiką cyrkową oraz sztuką ogniową. Trener żonglerki oraz klaunady od 2012 roku. Dzieląc się swoją pracą performera oraz trenera cyrkowego odkrył kilka istotnych prawd, z których najważniejsza jest taka, że ludzie w każdej części świata śmieją się tak samo, a uśmiech wędruje naprawdę daleko i wraca do nas ze dwojoną siłą. Warto się śmiać!

    

   Otwarta Strefa Cyrkowa

   Otwarta strefa cyrkowa skierowana jest do dzieci wraz z dorosłymi, babci z wnuczkami, opiekunów z podopiecznymi i wszelkich innych kofiguracji - jesteśmy otwarci dla wszystkich!

   Warsztaty cyrkowe dla rodzin prowadzone są w formie zabawy – usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową, angażują obie półkule mózgowe, stymulują zmysły, ćwiczą poczucie równowagi, uczą cierpliwości i wytrwałości a ponadto dają wiele satysfakcji i radości.

   Warto spróbować!

   Głowa mała na Łące:
   Doświadczanie przez… babranie!

   W ten wakacyjny czas zapraszamy do wspólnej zabawy rodziny z dziećmi już od 1. roku życia.

   W pierwszej części spotkania czeka Was rozgrzewka rytmiczno-muzyczna, a następnie… doświadczanie przez babranie! - czyli udział w ścieżce sensorycznej. Będziecie mogli poczuć stopami różne faktury, Wasz nos odkryje rozmaite zapachy, a ręce przydadzą się nam do dotykania i tworzenia.

   Gorąco i słonecznie zapraszamy na Łąkę Kany w sierpniu! Ubierzcie się wygodnie - bo będzie się działo!

   Głowa Mała  - grupa teatralna, którą tworzą aktorki i animatorki kultury: Karolina Sabat i Magdalena Gardas-Wasilewska, które od 2017 roku z sukcesem bawią, edukują i oswajają ze sztuką najmłodszych widzów. Stworzone przez nie spektakle: „Kapu kap” i „Cała naprzód” cieszą się niesłabnącą popularnością, są także sygnowane prestiżową marką Zrobione w Szczecinie.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!