Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   30°

   Jarmark Wielkanocny pełen smakołyków i atrakcji

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Jarmark Wielkanocny pełen smakołyków i atrakcji

   Wielkanocne przygotowania najlepiej będzie rozpocząć na Szczecińskim Jarmarku Wielkanocnym. Już za miesiąc, 22-24 marca Aleja Kwiatowa będzie wypełniona świątecznym asortymentem.

   Świąteczne baranki, lukrowane baby, kolorowe mazurki, barwne pisanki i wiele innych wielkanocnych symboli znajdziemy na stoiskach Szczecińskiego Jarmarku Wielkanocnego, który w dniach 22-24 marca będzie odbywać się w Alei Kwiatowej. W ponad 40 drewnianych domkach będzie można zrobić świąteczne zakupy, skosztować wielkanocnych słodkości oraz wziąć udział w grach i zabawach, które przygotujemy.

   - Zwiastunów nadchodzących świąt z pewnością nie zabraknie. W miejskiej przestrzeni pojawią się gigantyczne zające udekorowane przez szczecińskie firmy i instytucje - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. 

    

   Na stoiskach będzie można kupić tradycyjne wielkanocne palmy wykonane z suszonych zbóż i kwiatów, ozdobne wianki na świąteczne stoły, kolorowe pisanki i kraszanki, wiklinowe koszyki do święconki, słomiane zające oraz ręcznie wykonywane baranki. Smakowicie i świątecznie będzie także na stoiskach gastronomicznych – staropolski żur, tradycyjne wędliny, mazurki i wielkanocne baby będą idealnie nadawały się na wielkanocny stół. Jednym słowem na Jarmarku kupimy wszystko.

   Poza pysznymi smakołykami i wyjątkowymi elementami dekoracyjnymi Jarmark będzie także okazją do dobrej zabawy. Przez trzy dni odwiedzający będą mogli wziąć udział w grach, warsztatach rękodzielniczych, ekologicznych animacjach oraz z posłuchać występów zespołów artystycznych.

   - Najmłodszych zapraszamy do naszej gry terenowej – Poszukiwania zaginionych pisanek, która będzie odbywać się zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Oprócz tego, będziemy jeszcze zaplatać wielkanocne koszyczki i ozdoby, dekorować pisanki i szukać odpowiedzi na pytanie, co było pierwsze jajko czy kura? - dodała Wołosz. 

   W programie znajdą się jeszcze edukacyjne warsztaty dotyczące życia dzikich zwierząt oraz niemarnowania żywności. Wszystko oczywiście bezpłatnie i dla każdego. Szczeciński Jarmark Wielkanocny odbywać się będzie w dniach 22-24 marca w Alei Kwiatowej. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.kolorowaaleja.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!