Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Historyczna chwila. BikeS po raz pierwszy także zimą

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Historyczna chwila. BikeS po raz pierwszy także zimą

   Rok 2022  przejdzie do historii szczecińskiego roweru miejskiego. Nie tylko dlatego, że wystartował BikeS IV generacji. Także dlatego, że będzie czynny również zimą.

   W poprzednich latach 30 listopada był ostatnim dniem sezonu. Tego dnia setki rowerów zjeżdżały na zimowy sen do magazynu. Od tego roku BikeS będzie czynny non stop. To efekt postulatów części użytkowników BikeS, by system działał bez przerwy, nie tylko wiosną, latem i jesienią.

   - Ponieważ wraz z malejącą temperaturą zmniejsza się liczba wypożyczeń, zimą do dyspozycji użytkowników BikeS będzie nieco mniej rowerów - informuje Wojciech Jachim, rzecznik NiOL. - W pełni sezonu na ulicach Szczecina porusza się ok. 600 pojazdów. Zimą flota BikeS zostanie zredukowana do poziomu 300 – 400 sztuk, w zależności od zapotrzebowania.

   A jak się ubrać na rower zimą?

   W niskich temperaturach, zwłaszcza w połączeniu z mocniejszym wiatrem szczególnie narażone na wychłodzenie są dłonie, głowa, twarz. Dlatego, nie licząc innych części garderoby, warto pomyśleć o rękawiczkach, czapce a w super zimowych warunkach o czymś, co osłoni usta i noc. To może być szalik, kominiarka albo neoprenowa maska. Jedynym pogodowym przeciwskazaniem dla jazdy na rowerze jest gołoledź, lód i śnieg. W takich warunkach rower nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na ryzyko upadku.

   BikeS IV generacji wystartował 1 marca. Do dziś zaliczył 265 tys. wypożyczeń. Ma 19 tys. zarejestrowanych użytkowników.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!