Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   FilHERmonia 2022. To będzie czas kobiet w Filharmonii w Szczecinie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   FilHERmonia 2022. To będzie czas kobiet w Filharmonii w Szczecinie

   W ramach cyklu „FilHERmonia” odbywać się będą koncerty, wernisaże, konferencja naukowa, warsztaty, dyskusja oraz promocja badań profilaktycznych z zakresu onkologicznych chorób kobiecych. Wszystkie te wydarzenia stanowią naturalny element programu sezonowego Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, zarówno wpisując się w „Różowy Październik” – miesiącem walki z rakiem piersi.

   W 2021 roku napisaliśmy pierwszy rozdział filharmonijnej herstorii. „FilHERmonia” to opowieść o kobietach, które od zawsze współtworzyły, współtworzą i będą współtworzyć kobiety: artystki, muzyczki, dyrygentki, kompozytorki, menedżerki, melomanki. Ten rozdział poświęcimy trosce – nie tylko w aspekcie zdrowotnym, ale także i tym duchowym. Ostatnie dni października będą lekarstwem dla ciała, skóry, ducha i umysłu. To będzie czas kobiet w Filharmonii w Szczecinie.

   Filharmonia jest miejscem wyjątkowym, od samego początku działalności stanowi inspirację i otwartą przestrzeń dla wszystkich – zarówno dla twórczyń i twórców, jak i odbiorczyń i odbiorców kultury. Tworząc projekt „FilHERmonia”, chcielibyśmy z jednej strony uhonorować nasze poprzedniczki, z drugiej pozostać „tu i teraz”, a jednocześnie patrzeć w przyszłość. „FilHERmonia” to symbioza sztuki i nauki stworzna z myślą o kobietach.

    Plan wydarzeń:

   15.10.2022

   10:00-17:00 - Marsz Różowej Wstążki – hol Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie 

   21:00-24:00 – Różowa iluminacja

   21.10.2022

   19:00 - 210 urodziny Emilii Mayer I Historie szczecińskie – koncert symfoniczny

   22.10.2022

   19:00 - Natalia Kukulska | MTV Unplugged

   28.10.2022

   19:00 - SAINT-SAËNS I MAHLER – koncert symfoniczny

   Do 30 października dostępna jest wystawa POSTERUMENTARIUM - prace Agnieszki Dajczak w Galerii Przy Cerkwii.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!