Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Filharmonia i Wojciech Brewka dla szczecińskiego schroniska

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Filharmonia i Wojciech Brewka dla szczecińskiego schroniska

   Filharmonia po raz kolejny włącza się w akcje charytatywne. Tym razem zapraszamy do licytacji wyjątkowego kociego obrazu autorstwa Wojciecha Brewki, namalowanego specjalnie dla Schroniska dla Zwierząt w Szczecinie. Cała kwota z licytacji tego przepięknego dzieła zostanie przekazana schronisku na zakup stołu zabiegowego dla milusińskich ze schroniska.

   Kotcert, czyli koncert o zabarwieniu kocim

   Kiedy w lutym ubiegłego roku przygotowywaliśmy koncert rodzinny o Fidze – psiej bohaterce książek Kingi Konieczny - od razu zaczęliśmy obmyślać koncert, a jakże!, o kotach. Okazało się, że koty były bardzo inspirującymi zwierzętami podczas tworzenia muzyki – zarówno dla kompozytorów klasycznych, jak i współczesnych twórców muzyki rozrywkowej. To oczywiście spowodowało, że właśnie te zwierzęta zostały bohaterami kolejnego koncertowego scenariusza. Elektryzujący koci „Kotcert” czeka nas już w niedzielę 12 lutego o godzinie 17:00.

   Przed i po koncercie będzie można wesprzeć Schronisko dla Zwierząt w Szczecinie, a także na żywo zobaczyć przepiękny obraz Wojciecha Brewki, który namalowany został specjalnie z myślą o naszym kocim wydarzeniu. Dzięki uprzejmości Fundacji Co Dwie Głowy, które wystawiło obraz na internetową aukcję, każdy już dziś może wziąć udział w licytacji, a tym samym dorzucić swoją cegiełkę do zbiórki pieniędzy na wyposażenie szczecińskiego schroniska.

   Wojciech Brewka dla zwierzaków

   Obraz Wojciecha Brewki, malarza kolorysty, artysty street artowego i twórcy wielkopowierzchniowych murali nosi tytuł „Hide and Seek” (ang. zabawa w chowanego). Tytuł pracy odnosi się do zabawy w chowanego, jaką kot zazwyczaj podejmuje w relacjach z człowiekiem, nawiązując z nim kontakt wyłącznie na własnych warunkach. Uważne spojrzenie zwierzęcia ma przypominać o jego drapieżnej naturze - może być zaproszeniem do zabawy, ale może też poprzedzać atak na potencjalną ofiarę. Szczęśliwi wybrańcy doświadczają tego pierwszego, reszta musi poddać się prawu natury.

   Wojciech Brewka to malarz, kolorysta, artysta street artu, twórca wielkopowierzchniowych murali, pomysłodawca i producent Festiwalu Przenikania. Dekonstruując zarówno portret, alegorię, jak i animalistykę jako gatunek malarstwa, na kontrastowych tłach umieszcza m.in. wizerunki zwierząt w zaskakującym, kampowym, ironicznym, często społecznym kontekście. Wiele prac Brewki wpisuje się w nurt edukacji równościowej i ekologicznej, a sam autor chętnie wspiera inicjatywy charytatywne.

   Prace artysty zagoszczą w filharmonicznej Galerii Poziom 4. już w kwietniu, zanim jednak to nastąpi jego fani i wszyscy entuzjaści pomagania będą mieli niepowtarzalną okazję nabyć jego obraz „Hide and Seek” na charytatywnej aukcji. Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc zwierzakom, a dokładniej na zakup stołu zabiegowego do nowego schroniska.

   Nowe szczecińskie schronisko dla zwierząt

   Choć schronisko przy ulicy Południowej jeszcze pachnie świeżością, to już wprowadzają się do niego nowi lokatorzy. Kompleks budynków, choć piękny, niestety jest też jeszcze „pusty” - brakuje w nim części niezbędnego wyposażenia. Najpilniejsza potrzeba to stół zabiegowy i operacyjny z elektrycznym podnośnikiem, z blatem ze stali nierdzewnej 130x50 cm , którego cena to około 13,5 tys. zł.

   Dzięki nowemu schronisku znacznie poprawią się warunki, w jakich przebywają zwierzęta. Zwiększy się funkcjonalność i bezpieczeństwo przestrzeni, w której przebywają, a nowe możliwości oraz większa dostępność dla osób z zewnątrz, miejmy nadzieję zachęcą kolejne osoby do adopcji czworonogów i zaangażowania się w pomoc.

   Weź udział w licytacji i pomóż zwierzakom

   Koci obraz „Hide and Seek” autorstwa Wojciecha Brewki można do 28 lutego licytować online na olebind.pl. Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc w wyposażeniu Schroniska dla Zwierząt w Szczecinie - zakup stołu zabiegowego i operacyjnego dla naszych czworonożnych przyjaciół.

   ZOBACZ AUKCJĘ

   Zapraszamy entuzjastów sztuki, filantropów i wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć szczecińskie schronisko!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!