Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Dzień Dziecka 2024: Moc atrakcji w Domu Kultury "Krzemień"

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Dzień Dziecka 2024: Moc atrakcji w Domu Kultury "Krzemień"
   Architektoniczny-Dzień-Dziecka-1x1.png
   Kinowy-Dzień-Dziecka-1x1.png
   Książkowy-Dzień-Dziecka-1x1.png
   Kulinarny-Dzień-Dziecka-1x1.png
   Muzyczny-Dzień-Dziecka-1x1.png
   Pieskowy-Dzień-Dziecka-1x1.png
   plakat.png
   Teatralny-Dzień-Dziecka-1x1.png
   Tydzień-Dziecka-1x1.png

   Dom Kultury "Krzemień" w Szczecinie serdecznie zaprasza na niezapomnianą przygodę podczas "Tygodnia Dziecka", który odbędzie się w dniach od 1 do 8 czerwca 2024.

    

   - To nie tylko tydzień – to prawdziwa karuzela radości, kreatywności i niespodzianek, która zatrzymuje się w każdym dniu na innej stacji pełnej niezwykłych atrakcji! - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

    

   Program

   1.06 Kinowy Dzień Dziecka
   2.06 Kulinarny Dzień Dziecka
   3.06 Muzyczny Dzień Dziecka
   4.06 Architektoniczny Dzień Dziecka
   5.06 Teatralny Dzień Dziecka
   6.06 Książkowy Dzień Dziecka
   7.06 Pieskowy Dzień Dziecka
   8.06 Wielki Finał Dnia Dziecka

   https://krzemien.art/wydarzenia/tydzien-dziecka-w-krzemieniu/

    

   Kinowy dzień dziecka
   1 czerwca
   Dla kogo:
   Basia (dla dzieci 4+)
   Moje życie to cyrk (dla dzieci 9+)
   Cicha dziewczyna (dla młodzieży 15+)
     Obowiązują bezpłatne wejściówki

    

   Przeniesie młodych odkrywców do świata wielkiego ekranu, gdzie trzy starannie dobrane seanse filmowe rozbudzą ich wyobraźnię i przeniosą do magicznych krain.

   Filmy pochodzą z repertuaru Młodych Horyzontów, jednej z kluczowej gałęzi Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, odpowiedzialnej za upowszechnianie i wspieranie wartościowego kina dla młodego widza.

   Partnerem Kinowego Dnia Dziecka jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, z którym współpracujemy w ramach Projektu Edukacja Młode Horyzonty. Zachęcamy Szkoły podstawowe oraz przedszkola do zapisów na cykle filmowe realizowane od Października 2024 do Kwietnia 2025. Zapisy dla szkół i przedszkoli: https://edukacja.mlodehoryzonty.pl/miasto/szczecin-dom-kultury-krzemien-w-szczecinie/

    

    

    12:00

   BASIA
   reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz (Grupa Smacznego)

   Polska 2019 / 50’ ;dubbing

   Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek W kolejnych trzech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami i nawiązuje nowe przyjaźnie.Odcinki w zestawie: „Basia i bałagan”, „Basia i Mama w pracy”, „Basia i Titi”,

   Bezpłatne wejściówki dostępne na biletomat.pl oraz w recepcji DK “Krzemień”:

   https://www.biletomat.pl/bilety/basia-szczecin-40091/   14:30
   MOJE ŻYCIE TO CYRK
   reż. Miryam Bouchard; Kanada 2020 / 100’ ;  dubbing

   LAURA CHCE ŻYĆ JAK ZWYCZAJNA NASTOLATKA. TO JEDNAK NIE TAKIE ŁATWE, KIEDY U BOKU MA SIĘ TATĘ BĘDĄCEGO ZAKRĘCONYM ARTYSTĄ. CZY NIETYPOWEJ RODZINIE UDA SIĘ ODNALEŹĆ WSPÓLNY JĘZYK I STAWIĆ CZOŁA NOWYM WYZWANIOM?

   Życie nastoletniej Laury to wieczna podróż. Wraz ze swoim tatą Billem – zawodowym klaunem – przemierzają kraj, występując w coraz to nowszych miejscach. Mimo wspólnych ekscytujących przygód Laura chce jednak od życia czegoś więcej. Wolałaby raczej się rozwijać i poznawać nowe rzeczy, a mniej się wygłupiać. Tylko co na to powie jej tata? Niespodziewanie, dzięki nowej nauczycielce, może się spełnić jej największe marzenie – prywatna szkoła. Czy wyluzowany tata Laury będzie w stanie zrozumieć inne spojrzenie na świat? Czy to jabłko nie padło aby zbyt daleko od jabłoni?

   Bezpłatne wejściówki dostępne na biletomat.pl oraz w recepcji DK “Krzemień”:
   https://www.biletomat.pl/bilety/moje-zycie-to-cyrk-szczecin-40092/
    

   17:30
   CICHA DZIEWCZYNA
   reż. Colm Bairéad; Irlandia 2022 / 95’ ;napisy

   MŁODA, ZAMKNIĘTA W SOBIE CÁIT WPROWADZA SIĘ DO SWOICH KREWNYCH NA WSI, GDZIE PO RAZ PIERWSZY DOŚWIADCZA BLISKOŚCI, KTÓRA ZMIENIA JEJ SPOJRZENIE NA ŚWIAT.

   „Cicha dziewczyna” to opowieść o 9-letniej Cáit, która mieszka w wielodzietnej, ubogiej rodzinie. Po tym jak jej matka kolejny raz zachodzi w ciążę, dziewczynka trafia do swoich krewnych na wsi. Dotąd zamknięta, nieco przygaszona Cáit zaczyna otwierać się na świat i zgłębiać tajemnice nowego domu. Nagrodzony na Berlinale film w niezwykły sposób kreuje atmosferę, znakomicie operuje niedopowiedzeniem i hipnotyzuje pracą kamery. Jest to ciepła, przejmująca opowieść o nieoczywistych, budujących się więzach między dzieckiem i dorosłymi, a także o niewinności dzieciństwa.

   Nominowana do Oscara „Cicha dziewczyna” to przepiękny, nastrojowy, zrealizowany w zjawiskowych irlandzkich plenerach debiut Colma Bairéada, który pokazuje, że czasami najmniejsze historie poruszają najbardziej.

   Bezpłatne wejściówki dostępne na biletomat.pl oraz w recepcji DK “Krzemień”:

   https://www.biletomat.pl/bilety/cicha-dziewczyna-szczecin-40094/

    

   Kulinarny dzień dziecka

   2 czerwca g.12:00

   Dla kogo: całe rodziny

   wstęp wolny

    

   Na niedzielny obiadek zapraszamy smakoszy pierogów. Zanim jednak poczujemy rozkosz smaków, zaprosimy dzieci na warsztaty kulinarne,  które poprowadzą panie z Koła Gospodyń Wiejskich BinoWianki z Binowa. Poznamy tajne receptury na perfekcyjne ciasto oraz idealne farsze. Będzie też okazja do przekazania wiedzy w obszarze ugniatania oraz idealnego klejenia pierogów w różnych technikach. Taką wiedzę zdobyć można wyłącznie doświadczając. Finałem spotkania będzie wspólna uczta przy stole.

    

   https://krzemien.art/wydarzenia/kulinarny-dzien-dziecka/

    

   Muzyczny dzień dziecka

   3 czerwca g.18:00

   Dla kogo: całe rodziny

   Prowadzenie: Paweł Okuszko(perkusja), Andrzej Siemiątkowski(ukulele) oraz Grażyna Szyszko (animacja)

   wstęp wolny

   Zapraszamy na wyjątkowe, pełne radości i przepięknych dźwięków rodzinne muzykowanie. Będziemy śpiewać, grać na instrumentach, aktywnie słuchać muzyki, a wszystko to przy  akompaniamencie instrumentów perkusyjnych oraz niewielkiego i niepozornego instrumentu jakim jest ukulele, którego możliwości zaskoczyły niejednego, wytrawnego słuchacza. Każdy człowiek rodzi się ze zdolnościami muzycznymi,a rozwój muzyczny przebiega najintensywniej w pierwszych latach życia dziecka. To od środowiska domowego zależy jak bogaty będzie to świat i ile dziecko dostanie. Mamy nadzieję, że nasze muzyczne spotkanie będzie inspirować, a być może obudzi uśpiony potencjał muzyczny  także u rodziców.

    

   https://krzemien.art/wydarzenia/muzyczny-dzien-dziecka/

    

   Architektoniczny dzień dziecka

   WYSTAWA

   4 czerwca, godz. 18:00

   Dla kogo: całe rodziny

    

   Wystawa ta, to nie tylko prezentacja osiągnięć najmłodszych talentów w dziedzinie architektury, ale także fascynująca podróż w świat dziecięcej wyobraźni i spojrzenie na architekturę przez pryzmat ich oczu. Prace dzieci mogą nawet inspirować architektów poprzez świeże, nieoczywiste podejścia do projektowania.

   Dzięki wystawie możemy poznać, jak dzieci postrzegają świat wokół nich oraz jakie elementy architektury najbardziej przyciągają ich uwagę i wyobraźnię. To właśnie spojrzenie z perspektywy najmłodszych może być niezwykle inspirujące dla doświadczonych architektów, prowokując ich do poszukiwania nowych, rozwiązań, które spełniałyby zarówno funkcjonalne, jak i emocjonalne potrzeby młodych uczestników Lab Architektury.

   Z kolei dzieci, obserwując efekty pracy architektów, mogą czerpać z nich inspirację do własnych działań twórczych. Widząc, jak profesjonaliści kształtują przestrzeń i formę, dzieci mogą odnaleźć w sobie pasję do projektowania i kreowania własnych wizji architektonicznych, co może prowadzić do rozwoju ich umiejętności artystycznych i kreatywności.

   Podczas wystawy będzie możliwość zapoznania się z prototypami oraz "makietami architektonicznymi", które zostały stworzone przez młodych architektów na bazie ich zgromadzonej wiedzy podczas warsztatów Lab Architektury o różnorodnych stylach i funkcjonalnościach w architekturze.

    

   Autorzy wystawy : dzieci

   Kuratorka wystawy i prowadząca Lab Architektury : Beata Kuracińska

    

   https://krzemien.art/wydarzenia/architektoniczny-dzien-dziecka/

    

   Teatralny dzień dziecka

   Cała naprzód!

   5 czerwca g.18:00

   Dla kogo: dzieci od 1 do 5 roku życia oraz bliskich im dorosłych

   Bilety w cenie: 15 PLN

    

   To okazja, by zanurzyć się w fascynujący świat teatru  i oswoić maluszki ze sztuką, rozwinąć ich wrażliwość estetyczną oraz zainspirować do samodzielnych zabaw. Wszystko to  dzięki spektaklowi “ Cała naprzód!” znakomitego, szczecińskiego teatru "Głowa Mała", czyli niezrównane: Magdalena Gardas-Wasilewska i Karolina Sabat.

   Co prawda, w Szczecinie morza nie ma, jednak czuć tu prawdziwy zew przygody! Szeroka Odra, wiatr znad Bałtyku, skrzeczące mewy i maszty żaglowców. Kotwica do góry – czas ruszać w podróż! „Cała naprzód”!

   Po spektaklu zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy plastycznej.

   Dodatkowo na 1 piętrze będzie można zobaczyć wystawę masek teatralnych wykonanych przez młodych artystów z Kreatywnych Zajęć Plastycznych pod kierunkiem Edyty Przystupy. Zapraszamy do zwiedzania!

    

   https://krzemien.art/wydarzenia/teatralny-dzien-dziecka-cala-naprzod/

   Książkowy dzień dziecka

   6 czerwca g. 18:00

   Dla kogo: całe rodziny

   wstęp wolny

    

   To spotkanie z literaturą w najpiękniejszej postaci. Odwiedzi nas Monika Szymanik z kameralnej księgarni “Kamienica w lesie” wraz z autorami książek dla dzieci. Będzie to okazja do rozmowy, do zobaczenia i dotknięcia przepięknie wydanych książek szczecińskich autorów. Dzieci będą mogły zadawać pytania twórcom. Przeczytamy też fragmenty ciekawych opowieści i wierszy. Oczywiście będzie możliwość zrobienia prezentu dla siebie i bliskich kupując książkę z autografem. Książka daje wytchnienie, przenosi nas do w inną przestrzeń. To przeciwwaga dzisiejszego szybkiego, przebodźcowanego świata.  Zaczytajmy się tego dnia szczególnie.

    

   https://krzemien.art/wydarzenia/ksiazkowy-dzien-dziecka/

    

    

   Pieskowy dzień dziecka

   7 czerwca, godz: 18:00

   dla kogo: miłośników czworonogów

   wstęp wolny

   Mały amfiteatr za Domem Kultury “Krzemień”

    

   Dzieci kochają zwierzęta, a zwierzęta chętnie spotkają się z dziećmi. Pieskowy Dzień dziecka obfituje w pokazy i ćwiczenia z czworonożnymi przyjaciółmi. Odwiedzi nas Alicja Andrukajtis ze swoją podopieczną Muzą, tegoroczne finalistki programu Mam Talent! Zobaczymy również pokaz obronności oraz spotkamy się z przedstawicielką wydziału Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt kierunek: Kynologia, która opowie o poprawnej opiece nad psami, zwiększając świadomość u dzieci i dorosłych.

    

   https://krzemien.art/wydarzenia/pieskowy-dzien-dziecka/

    

    

   Wielki Finał Tygodnia Dziecka

   8 czerwca

   15:00-20:00

   Dla kogo: całe rodziny

   AMFITEATR W ŻYDOWCACH

    

   Wielki finał Tygodnia Dziecka w amfiteatrze w Szczecińskich Żydowcach stanie się kolorowym zwieńczeniem tej niezwykłej przygody. Występy artystyczne, koncerty, festyn dla dzieci i potańcówka zapewnią radosne zakończenie pełne niezapomnianych wrażeń.

   Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież oraz ich rodziny do wspólnego celebrowania tych niezwykłych dni. Przybywajcie do Domu Kultury "Krzemień", by razem stworzyć niezapomniane wspomnienia!

    

    

   Sponsorami Tygodnia Dziecka w Krzemieniu są:

   Rada Osiedla Podjuchy
   Rada Osiedla Żydowce-Klucz
   Spółdzielnia mieszkaniowa "DĄB"
   Oponiarnia
   Drukarnia Nimar
   Bemite Ceny Transferowe

    

   Partnerami Tygodnia Dziecka w Krzemieniu są:

   Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Młode Horyzonty
   Metronom Szczecin
   Pocztowa 19 - Kamienica w Lesie
   Arkona Park Kennel - MAVIC Team - German Shepherd Dog Kennel
   Koło Gospodyń Wiejskich BinoWianki z Binowa

    

   Patronami medialnymi Tygodnia Dziecka w Krzemieniu są:

   wSzczecinie
   Radio Super FM
   Echo Szczecina

   Zobacz też: Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!