Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Dostępność w praktyce - spotkanie dedykowane szczecińskim organizacjom pozarządowym

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Dostępność w praktyce - spotkanie dedykowane szczecińskim organizacjom pozarządowym

   W drugiej połowie 2023  roku, wejdzie w życie Zarządzenie zmieniające dotychczasowe przepisy współpracy finansowej Gminy Miasto Szczecin z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego (Zarządzenie Nr 528/21), w którym brak informacji o sposobie zapewnienia dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami w zakresie planowanego do realizacji zadania publicznego traktowany będzie jako błąd formalny.

   W związku z powyższym zapraszamy na spotkanie, podczas którego omówimy praktyczne aspekty dostępności np. jak wspierać osoby z niepełnosprawnościami, jak ułatwić dostęp do działań matkom w dziećmi w wózku, kiedy zapewnić alternatywne miejsce na spotkanie jeśli osoba poruszająca się o kulach nie może wejść na 4 piętro do naszej siedziby. Te i wiele innych aspektów dostępności poruszymy wraz z:

   Anną Żórawską – prezeską Fundacji Kultury Bez Barier, ekspertką ds. dostępności, trenerką, autorką publikacji i audiodeskryptorką, która wraz z zespołem Fundacji, wspierała włączanie procesu dostępności w działania organizacji i samorządu na terenie Polski i międzynarodowo. 

   Spotkanie odbędzie się w dniu 18 lipca 2023 w godzinach 13-15 na platformie online. Link do spotkania zostanie przesłany do chętnych uczestników wraz z potwierdzeniem udziału w spotkaniu. Zapraszamy do zgłoszeń poprzez formularz dostępny TUTAJ. Wszystkie zainteresowane osoby, które prześlą formularz zgłoszeniowy będą mogły wziąć udział w spotkaniu (brak określonej liczby miejsc).

   Tematyka spotkania będzie obejmować m.in.

   - podstawowe informacje dotyczące ustawy o dostępności,

   - aspekty uwrażliwienia na dostępność w kontekście różnorodności potrzeb (i nie tylko tych związanych z niepełnosprawnościami),

   - czas na pytania i odpowiedzi w zakresie praktycznych zagadnień od uczestników spotkania,

   - mapowanie miejsc w Szczecinie, w których poszczególne aspekty dostępności mogą być wykorzystywane w realizacji zadań publicznych.

   Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie zainteresowane osoby – przedstawicieli, wolontariuszy i pracowników szczecińskich organizacji pozarządowych bez względu na formę działalności: dostępność będzie dotyczyć wszystkich.

   Spotkanie realizowane w ramach zadania publicznego „Dostępność w praktyce” finansowanego ze środków Miasta Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!