Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Dostaniesz pismo, odeślij oświadczenie

   Sylwia Cyza-Słomska

   Sylwia Cyza-Słomska

   Dostaniesz pismo, odeślij oświadczenie

   Użytkownicy wieczyści, którzy jeszcze nie złożyli oświadczeń o niewykorzystywaniu swoich garaży/stanowisk postojowych do działalności gospodarczej teraz będą mogli to zrobić jeszcze szybciej i łatwiej.

   Konieczność aktualizacji dotyczy jeszcze ok. 3500 mieszkańców. Teraz każdy z nich dostanie pismo z Urzędu Miasta w tej sprawie. Jeśli nie wykorzystują swoich garaży/ miejsc postojowych do prowadzenia działalności gospodarczej będą mogli złożyć oświadczenie, które pozwoli im zapłacić mniej za użytkowanie wieczyste tych nieruchomości.

   Osoby  które otrzymają pismo, po złożeniu oświadczenia będą miały naliczaną opłatę roczną w wysokości  1% wartości nieruchomości, a nie jak dotychczas 3%.

   Oświadczenia będzie można złożyć do 28 lutego. UWAGA! Dotyczy to wyłącznie osób, które dostaną pismo w tej sprawie.

   Oświadczenie można złożyć w Biurze Obsługi Interesantów, stanowisko nr 41 lub w Filii Urzędu Miasta Szczecin, ul. Rydla 39-40, przesłać za pośrednictwem platformy ePUAP, bądź pocztą na adres tut. Urzędu (Urząd Miasta Szczecin, Wydział Zasobu i Obrotu Nieruchomościami, pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin).

   Przypominamy. Aktualizacja związana jest ze zmianą ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1899 ze zm.).

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!