Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Dodatkowe kurtyny w mieście

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Dodatkowe kurtyny w mieście

   Pogoda w Szczecinie dopisuje, ale nadmiar słońca może być niebezpieczny. W Szczecinie ustawione zostały dodatkowe kurtyny wodne.

   Kurtyny zostały ustawione w stałych miejscach -  koło biurowca Oxygen oraz na Placu Adamowicza już w ubiegły weekend. Są włączane gdy temperatura wynosi powyżej 27 stopni. Wodna mgiełka, która pojawia się przy kurtynach daje nie tylko przyjemne ochłodzenie, ale także mnóstwo zabawy dla najmłodszych.

   Służby techniczne ZWiK zadbały o miejsce do ochłodzenia się przy Strefie Dziecięcej na placu Adama Mickiewicza, Strefie Czystej Wody dla Szczecina przy zejściu z mostu pontonowego i przy Nabrzeżu Starówka.

   - Przy takich temperaturach warto zadbać o nakrycie głowy i odpowiednie nawodnienie - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZWiK. - Wystarczy wziąć bidony i napełnić je kranówką w specjalnych poidełkach, które ustawione są tuż obok kurtyn wodnych. 

   To jednak nie są jedyne miejsca, gdzie można napełnić swój bidon. ZUK także ma swoje urządzenia. Spotkać je można na Skwerze Misia Wojtka, w Parku Wolności, na Szymanowskiego, w Parku Kasprowicza przy Teatrze Letnim,  w skateparku Chełminek przy ul. Chełmińskiej i parku na Psim Polu na Os. Zawadzkiego-Klonowica.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!