Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Czeka nas sezon z... fontannami

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Czeka nas sezon z... fontannami

   Zakładowi Usług Komunalnych udało się wygospodarować środki na uruchomienie kilku szczecińskich fontann. W związku z okrojonym budżetem miasta istniało zagrożenie pozostawienia ich w tym roku wyłączonych.

   Budżet konieczny na utrzymanie szczecińskich fontann został ograniczony, z uwagi na zmniejszenie wpływów do budżetu Miasta spowodowane decyzją rządu dot. m.in.  dochodów z tytułu podatku PIT oraz inflacją i podwyżkami cen energii.

   - W ubiegłym roku koszt utrzymania miejskich fontann wyniósł ponad 660 tysięcy złotych, w tym koszt mediów to kwota 264 tysiące złotych - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - W tym roku, szacunkowo, za sam prąd zapłacilibyśmy 90 procent więcej.

   Ostatecznie Zakładowi Usług Komunalnych udało się wygospodarować środki na uruchomienie 8 fontann. Działały będą krócej niż zwykle, od ok. 15 czerwca do 15 września.

   Decyzja dotyczy fontann: na Wałach Chrobrego, przy ulicy Szymanowskiego, w al. Jana Pawła II, na Stawie Brodowskim, w Rusałce, w parku im. Janiny Szczerskiej, na placu Zamenhofa, na placu Zwycięstwa.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!