Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Czas na Dni Samorządu 2023

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   Rozwój lokalnych społeczności, aktywizacja młodzieży, inspiracja do działania – to najważniejsze cele Dni Samorządu, które rozpoczynają się w Szczecinie. Wśród uczestników wydarzenia są m.in.: Bronisław Komorowski oraz Adam Bodnar.

   „Partycypacja społeczna – świadome obywatelstwo”  to hasło tegorocznej odsłony imprezy. Dni Samorządu to przede wszystkim czas inspiracji dla młodzieży, która świadomie poprzez swój aktywny udział w działaniach na rzecz społeczności lokalnej i szkolnej propaguje kulturę partycypacji publicznej i innowacji. Wydarzenie adresowane jest zatem do wszystkich, którzy chcą poszerzać swoje horyzonty i zdobywać nowe doświadczenia.

   - Beneficjentami są tu przede wszystkim młodzi ludzie. Trzeba przede wszystkim właśnie im uświadomić, że dzięki samorządowi mają szansę na realizację swoich ambicji. Muszą mieć jednak świadomość tego, jakie są procedury, poznać doświadczenia innych, uzyskać wiedzę o możliwościach – wyjaśnia Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta Szczecina.

   Dlatego aktywizacja młodych szczecinian i ich realne włączanie się w życie miasta będzie zagadnieniem, któremu zostanie poświęcone szczególnie dużo uwagi. W programie Dni Samorządu m.in.: wystąpienia motywacyjne, spotkania z samorządowcami i debaty na temat roli społeczeństwa obywatelskiego i demokracji.

   - Myślę, że będzie dużo ciekawych tematów i dużo osobowości, które będą chciały o tym z nami dyskutować. Warto rozmawiać, warto decydować co dzieje się w naszym mieście - mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

   Udział w wydarzeniu potwierdzili: Bronisław Komorowski - były prezydent RP, prof. Andrzej Koźmiński – ekonomista, Jerzy Stępień - były Prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz prof. Adam Bodnar – były Rzecznik Praw Obywatelskich, Marcin Kruszewski (Prawo Marcina) – youtuber i tiktoker.

    

   Dni Samorządu odbywają się w Hotelu Radisson Blu oraz w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w dniach 25-26 maja br.

   Załączniki

   • Dni Samorządu_2023_program.docx

    application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!