Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Cracking na ulicy Bohaterów Warszawy

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Cracking na ulicy Bohaterów Warszawy

   Słowo „Cracking” kojarzy się wielu osobom wyłącznie z działaniem hakerów. Warto poznać je także przy okazji zadań realizowanych przez ZWiK. Na ulicy Bohaterów Warszawy trwa obecnie wymiana sieci wodociągowej metodą crackingu statycznego.

   Na ulicy Bohaterów Warszawy można zauważyć wygrodzenia w 3 miejscach i robotników pracujących metodą bezwykopową. Chodzi o to, żeby prace zrealizować przy minimalnych utrudnieniach dla mieszkańców. Na czym konkretnie polegają roboty? Firma, z która mamy podpisaną umowę wykonuje cracking, czyli kruszy stary wodociąg z żeliwa szarego o średnicy DN 150  i w jego miejsce wciąga nową rurę. Wymieniany jest około 110 metrowy odcinek rur z 1900 roku.

   Umowa została podpisana z firmą Waste Daniel Jaworski, na kwotę 148 000 zł netto. Prace będą trwały do końca miesiąca.

   - Informujemy, że innych utrudnień w ruchu nie przewidujemy. Dodatkowo w najbliższym czasie ZDiTM przystąpi do realizacji zadania w ramach SBO – „Remont chodników wokół skweru Doliwo-Dobrowolskiego w Szczecinie”. - powiedziała Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZWiK. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!