Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Colors Revolt – Bunt kolorów, Graffiti. Teatr. Performens - Międzynarodowy Projekt w Pałacu Młodzieży

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Colors Revolt – Bunt kolorów, Graffiti. Teatr. Performens - Międzynarodowy Projekt w Pałacu Młodzieży

   Dziesięciu uczestników z Pracowni Teatralnej Pałacu Młodzieży w Szczecinie, pod opieką nauczyciela, Marcela Mroczka weźmie udział w międzynarodowym projekcie.

   Podczas trzech spotkań za pomocą kolorów i ekspresji ciała młodzież wypracuje i zrealizuje wizję o tym, jak wyobraża sobie wspólną Europę! Uczestnicy z trzech państw wcielą w życie swoje twórcze pomysły pokazując jak ważne są spotkania i wspólne działanie ponad granicami.

   W dniach 5-8 stycznia przedstawiciele Polski, Niemiec i Czech wzięli udział w spotkaniu kadry realizującej międzynarodowy projekt – COLORS REVOLT – które odbyło się w Schwäbische Jugendbildungs-und Begegnungsstätte Babenhausen w Bawarii.

   – Pracowaliśmy bardzo intensywnie, ustalając plan młodzieżowych spotkań w Babenhausen, Szczecinie i Pradze. Mieliśmy okazję się poznać, porozmawiać o naszych koncepcjach i planach. Cieszę się, że w międzyczasie udało nam się odwiedzić przepiękne Ulm i zobaczyć sławną katedrę, która jest najwyższym na świecie kościołem oraz miejsce, gdzie stał dom Alberta Einsteina! – mówi Monika Wilczyńska, rzecznik Pałacu Młodzieży.

   „Bunt kolorów” będzie niezwykle intensywnym i ciekawym działaniem  performatywnym zarówno dla samych wykonawców jak i widzów.

   - Nasi uczestnicy, działający w imię ważnej idei, jaką jest wspólnotowość europejska, w sposób niezwykle żywy i „dotykalny” będą mieli okazję podzielić się ze światem swoimi bolączkami i nadziejami – mówi Marcel Mroczek z pałacowej Pracowni Teatralnej, który z grupą młodzieży, 24 stycznia wyrusza ponownie do Babenhausen. - Zaprezentują młodzieńczy bunt wobec zjawisk im bliskich i nie rokujących dobrze na przyszłość. Taka możliwość wypowiedzi jest niezwykle kreatywna i indywidualna.

   Uczestnicy z trzech krajów spędzą tam kilka dni. Będzie to czas na wzajemne poznanie, integrację, ale również twórcze działanie! Na miejscu odbędą się m.in. warsztaty graffiti i projektowania szablonów.

   • Na kolejnym spotkaniu, już w Szczecinie, opracujemy i ułożymy choreografię flash mob, w którą chcemy włączyć opracowane przez nas szablony. Nad pomysłami będziemy pracować w Pałacu Młodzieży w Szczecinie
   (08 – 12.03.2023/ SZCZECIN),

   • Podczas trzeciego wydarzenia będziemy przeplatali teatr i flash mob ze sztuką uliczną w różnych miejscach Pragi, dając Europie znać, czym jest młodzieńczy „bunt kolorów” (17 – 21.05.2023/ PRAGA),


   Współpraca trzech państw:

   • Niemcy – Schwäbische Jugendbildungs-und Begegnungsstätte Babenhausen,

   • Polska – Pałac Młodzieży-Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie,

   • Czechy – Sieć Teatrów ČOJČ, Praga

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!