Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Cmentarz w Wielgowie powiększy się

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Cmentarz w Wielgowie powiększy się

   Ponad 1100 miejsc pochówku w różnych formach przybędzie na rozbudowanej nekropolii. Zakład Usług Komunalnych poszukuje właśnie wykonawcy tego zadania.

   W ramach planowanej inwestycji teren cmentarza w Wielgowie zostanie powiększony o kilka sąsiadujących działek, o łącznej powierzchni 9716 m2. Powstaną tam 4 kwatery do pochówków ziemnych: pojedynczych i podwójnych w pionie, a także ściany urnowe. W nowej części przewidziano również ogrodzenia, drogi dojazdowe i dojścia do kwater grzebalnych, place pod śmietniki oraz ujęcia wody do podlewania.

   Ważnym elementem projektu jest zieleń - z jednej strony wkomponowująca się w istniejącą część cmentarza, a z drugiej - tworząca nowy układ: począwszy od obsadzenia głównej alei, aż po nasadzenia osłonowe wokół całego terenu. Łącznie będzie to 145 drzew, w tym dęby, sosny i brzozy, ponad 2150 krzewów, takich jak róże śnieguliczki, rokitniki, śliwy, jałowce, tawuły oraz 5,42 tys. bylin, roślin cebulowych i pnączy

   Do zadań wykonawcy należeć będzie m.in. przeprowadzenie pracy przygotowawczych, niwelacja terenu, wykonanie układu komunikacyjnego, wydzielenie kwater grzebalnych, budowa ścian urnowych, wykonanie nasadzeń zieleni, likwidacja istniejącego ogrodzenia i wykonanie nowego. 

   Zainteresowane firmy mogą zgłaszać się na platformazakupowa.pl do 22 listopada do godz. 9.00. Termin realizacji to 270 dni kalendarzowych od daty przekazania placu budowy.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!