Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Cmentarz Centralny: Ponad 1100 pojemników na odpady

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Cmentarz Centralny: Ponad 1100 pojemników na odpady

   Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Na Cmentarzu Centralnym można zauważyć coraz więcej osób sprzątających groby najbliższych. Od poniedziałku przywożone są także kolejne pojemniki na odpady oraz kontenery.

   Przez cały rok na Cmentarzu Centralnym ustawionych jest dokładnie 997 pojemników na odpady. Znajdują się we wszystkich rejonach ponad 170-hektarowej nekropolii.

   Na prośbę osób opiekujących się grobami, w ostatnim czasie, zostały pogrupowane. Pojawiały się wcześniej głosy, że ustawione są ze zbyt dużą częstotliwością. Wiele osób narzekało także, że znajdują się zbyt blisko grobów ich najbliższych i szpecą okolice.

   - Od poniedziałku przywożone są kolejne pojemniki - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Od 15 października do 15 listopada dostawionych będzie dodatkowych 160. Przybędzie też 15 kontenerów  o pojemności 5 metrów sześciennych.

   Wywóz odpadów realizowany będzie w zależności od potrzeb i stanu zapełnienia. Bezpośrednio przed 1 listopada odbywa się on zazwyczaj nawet kilka razy dziennie.


   Dodatkowo na terenie Cmentarza Centralnego pracuje firma zajmująca się powierzchniowym oczyszczanie nekropolii. Jej zadaniem jest zbieranie tego, co znajduje się porozrzucanego wokół pojemników czy też usuwanie dzikich wysypisk

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!