Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Bon opiekuńczy: Alzheimer 75. Przyjmowanie wniosków

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Bon opiekuńczy: Alzheimer 75. Przyjmowanie wniosków

   Opiekunowie osób dotkniętych chorobą Alzheimera mogą składać wnioski o przyznanie świadczenia na rok 2023. W tym roku można uzyskać do 2 tysięcy złotych wsparcia.  

   „Bon opiekuńczy: Alzheimer 75” to świadczenie pieniężne, którego głównym założeniem jest udzielanie pomocy rodzinom w procesie opieki nad seniorami, którzy ukończyli 75 rok życia i mają zdiagnozowaną chorobę Alzheimera. 

   Jak i gdzie złożyć wniosek?

   Do uzyskania świadczenia konieczne jest złożenie wypełnionego wniosku, do którego należy dołączyć zaświadczenie od lekarza psychiatry, neurologa lub geriatry, potwierdzające, że senior jest objęty świadczeniami zdrowotnymi i zawierające informacje dotycząca rozpoznania choroby z określeniem oznaczenia jednostki chorobowej. Do wniosku należy także dołączyć ankietę informacyjną.

   Jeśli senior korzystał ze świadczenia w minionych latach nie ma potrzeby dostarczania nowego zaświadczenia lekarskiego. W tym przypadku wystarczy złożyć wniosek wraz z ankietą.

   Wnioski będą przyjmowane od 3 kwietnia do 30 listopada w Szczecińskim Centrum Świadczeń przy ul. Wincentego Kadłubka 12.

   Wnioski można także pozostawić w przygotowanej do tego urnie w Filii Urzędu Miasta Szczecin przy ul. Rydla 39-40.

   Dokumenty można przesyłać także drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy ePUAP oraz pocztą tradycyjną na adres SCŚ: ul. Wincentego Kadłubka 12, 71-521 Szczecin.

   Harmonogram wypłat świadczenia

   Świadczenie będzie wypłacane w maksymalnie dwóch transzach po 1000 zł każda:

   - I transza – od dnia  12.06.2023 r. do dnia 30.06.2023r. – Opiekunom, którzy złożyli wniosek do 31 maja 2023 r.;

   - II transza – od dnia 11.12.2023 r. do dnia 29.12.2023 r.– Opiekunom, którzy uzyskali prawo do świadczeń w ramach I transzy, a sytuacja opiekuńcza nie uległa zmianie oraz osobom, które złożyły wniosek w terminie do 30 listopada 2023 r.; 

   Wszystkie szczegółowe informacje oraz wnioski do pobrania są dostępne na stronie Szczecińskiego Centrum Świadczenia www.swiadczenia.szczecin.pl w zakładce Bon Opiekuńczy Alzheimer 75.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!