Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   BikeS pomoże uporządkować hulajnogi

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Porozumienia na temat parkowania i poruszania się po mieście elektrycznych hulajnóg podpisali z gminą Szczecin operatorzy wypożyczalni Tier, Bolt i Quick.

   Celem porozumień jest uporządkowanie funkcjonowania hulajnóg, tak aby jak najmniej utrudniały korzystanie z ulic i chodników innym uczestnikom ruchu.

   Do porządkowania parkowania hulajnóg posłuży licząca ponad 100 punktów sieć stref postoju szczecińskiego roweru miejskiego BikeS.  Bolt, Tier i Quick zobowiązali się do alokacji hulajnóg w strefach postoju BikeS, to jest do wystawiania w strefach postoju BikeS nowych hulajnóg, hulajnóg po naprawie, serwisie czy po doładowaniu.

   Ponadto wymienione firmy zobowiązały się do wprowadzenia rozwiązań zachęcających swoich klientów do parkowania hulajnóg w strefach postoju BikeS.

   W związku z tym na koszt gminy wszystkie strefy postoju BikeS zostaną oznakowane piktogramem hulajnogi. 

   Kolejny punkt porozumienia mówi o tym, że Bolt, Tier i Quick  w trakcie dnia (między 8:00 a 20:00) będą usuwały nieprawidłowo zaparkowane hulajnogi w ciągu dwóch godzin  od sygnału ze Straży Miejskiej.

   Wypożyczalnie elektrycznych hulajnóg mają możliwość systemowego ograniczania prędkości swoich pojazdów na określonych obszarach bądź ich całkowitego wyłączania. Porozumienie przewiduje ograniczenie prędkości hulajnóg do 15 km/h na bulwarach nadodrzańskich.

   Operatorzy zobowiązali się do czasowego wyłączania możliwości parkowania i poruszania się hulajnogami na obszarach wskazanych przez Gminę w związku z organizowanymi na jej terenie dużymi wydarzeniami plenerowymi.

   Operatorzy hulajnóg i Gmina Szczecin przeprowadzą wspólnie minimum raz w oku kampanię edukacyjno-informacyjną promującą mikromobilność i bezpieczne korzystania z hulajnóg.

   Porozumienia zostały podpisane przy udziale Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie oraz operatora BikeS spółki  Nieruchomości i Opłaty Lokalne.  Strony mają 14 ni na wprowadzenie ich w życie.

   Podobne porozumienia gmina Szczecin planuje podpisać z pozostałymi operatorami hulajnóg działającymi na terenie Szczecina.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!