Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Bezpieczniej na kolejnych przejściach dla pieszych

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   doświetlenie_1.jpg
   doświetlenie_2.jpg
   doświetlenie_3.jpg
   doświetlenie_4.jpg

   Jaśniej zrobiło się na 4 przejściach dla pieszych dzięki dodatkowemu doświetleniu. Prace trwają w jeszcze jednej lokalizacji na ulicy Komuny Paryskiej. Zmiany zdecydowanie poprawią bezpieczeństwo pieszych, przekraczających jezdnie w 5 miejscach o nasilonym ruchu samochodów.

   Zmiany w organizacji ruchu, przejścia wyniesione, dodatkowe znaki czy azyle – to tylko część sposobów na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Zmiany wprowadzane są każdego roku przy okazji większych inwestycji, albo zadań dedykowanych jedynie pieszym.

   - Kończą się prace związane z poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w pięciu lokalizacjach na terenie osiedla Niebuszewo – na ulicy Przyjaciół Żołnierza, Komuny Paryskiej, Tomaszowskiej, Warcisława/Rapackiego i Warcisława/Łucznicza - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. 

   Doświetlenie zostało zaplanowane w okolicy szkoły, przystanków i obiektów handlowych, tam gdzie ruchu pieszych i pojazdów jest wzmożony. Zadanie we wszystkich lokalizacjach realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe VOTUM za łączną kwotę blisko 210 tys złotych.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!