Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Bezdomni w okresie mrozów

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Bezdomni w okresie mrozów

   W związku z utrzymującymi się kolejny dzień silnymi mrozami w naszym mieście działania Straży Miejskiej zostały nakierowane przede wszystkim na kontrole miejsc przebywania osób w kryzysie bezdomności. Takie kontrole prowadzone są w nocy i w godzinach wczesnoporannych.

   Codziennie Straż Miejska sprawdza 23 miejsca, w których przebywać mogą bezdomni. Dodatkowo sprawdzane są lokalizacje wskazywane m.in. przez mieszkańców zgłaszających przebywanie osób bezdomnych np. w parawanach śmietnikowych, wiatach przystankowych.

   - Codziennie bezdomni przewożeni są do Schroniska dla Osób Bezdomnych na ul. Zamkniętą lub jeśli stan osoby na to wskazuje do Szczecińskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. To są najważniejsze zadania, bowiem osoby takie pozostawione bez naszego dozoru i opieki mogłyby po prostu zamarznąć, zwłaszcza jeśli znajdują się pod wpływem alkoholu. - informuje st. insp. Joanna Wojtach, rzecznik prasowy Straży Miejskiej. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!