Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Będziemy mieli nowy park!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Będziemy mieli nowy park!
   a1 (1).jpg
   a1 (2).jpg
   a1 (3).jpg

   W Szczecinie powstanie nowy park z 311 drzewami! Znajdzie się na osiedlu Zawadzkiego, na tzw. psim polu. Zakład Usług Komunalnych ogłosił już przetarg.

   Mieszkańcy osiedla Zawadzkiego mogą mieć powody do radości. Psie pole, miejsce spotkań lokalnej społeczności, zostanie wreszcie zagospodarowane.

   W pierwszej kolejności wybrany w przetargu wykonawca będzie musiał uporządkować teren. Pozbyć się humusu, gruzu, resztek budowlanych czy śmieci. Następnie przystąpi do zagospodarowywania miejsca na nowo. Zaplanowano tutaj mnóstwo atrakcji.

   - Powstanie duża pergola drewniana, będzie plac zabaw dla dzieci na którym znajdą się karuzele, zestawy zabawowe wielofunkcyjne, podniebna deskorolka, linarium, huśtawki - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Wszystko ogrodzone będzie formą palisady drewnianej z siedziskami. Dzieci bawiły się będą „pod okiem” rodziców, ponieważ na terenie placu, jak i całego parku znajdą się ławki, kosze na śmieci czy tablice regulaminowe.

   Skoro jest „psie pole”, to nie może zabraknąć też wybiegu dla psów. Będzie ogrodzony, m.in. z kładkami do ćwiczeń, urządzeniem do slalomu. Przy wybiegu znajdziemy kosze z podajnikami na worki z odchodami, piesuary, ławki, tablice z regulaminem.

   W nowym parku znajdziemy także nietypowe domy. Przeznaczone będą dla owadów i motyli. Posadzonych zostanie także mnóstwo roślin i drzew – liściastych i iglastych. Drzew będzie 311, krzewów niemal 1800. Dodatkowo znajdzie się tam łąka kwietna, a nawet wieża dla jaskółek (projekt SBO 2021).

   Poprowadzone zostanie także przyłącze energetyczne, co pozwoli na oświetlenie nowego parku i późniejszy monitoring.

   Na przeprowadzenie prac wykonawca będzie miał 280 dni. Termin składania ofert upływa 14 marca.

   Kolejne etapy, uzależnione od możliwości finansowych, obejmowały będą budowę m.in. tężni solankowej wraz z technologią  i ogrodem deszczowym, placu zabaw o nawierzchni poliuretanowej tzw. „górki”, placu ze sceną i grami chodnikowymi,  placu zabaw „zręczne ręce i umysł”, ścieżkę rowerowej i przebudowę istniejących chodników wzdłuż ścieżki.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!