Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Będzie bezpieczniej w Szczecinie. Rozbudowa systemu monitoringu

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   400 nowych kamer zostanie zainstalowanych na ulicach Szczecina. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo w mieście i dać służbom drogowym większe możliwości reagowania w sytuacjach zagrożenia.

   Nowy monitoring to nie tylko kamery i infrastruktura towarzysząca, ale także system inteligentnej analizy obrazu: ruchu drogowego, zgromadzeń czy pozostawionych przedmiotów.

   W pierwszej kolejności trzy kamery zostaną zamontowane na skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i Słowackiego. Po jednej nowej kamerze przybędzie na pętli „Las Arkoński”, na skrzyżowaniu Bułgarskiej i Arkońskiej oraz przy rondzie Siwka. W następnej kolejności kamery zyskają kolejne skrzyżowania w ciągu ulicy Przyjaciół Żołnierza do Arkońskiej. Łącznie zostaną one zainstalowane w 82 lokalizacjach.

   W sumie liczba kamer w mieście zwiększy się z około 180 do 580. Montaż skończy się w wakacje. Zaprojektowanie punktów monitoringu i ich wykonanie wraz z instalacją kosztuje 13, 2 mln zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!