Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Beata Bugajska reprezentuje Szczecin w Radzie ds. polityki senioralnej

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Beata Bugajska reprezentuje Szczecin w Radzie ds. polityki senioralnej

   Praca na rzecz seniorów jaką wykonuje Beata Bugajska, dyrektorka Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta została doceniona przez Ministrę ds. polityki senioralnej. Pełnomocniczka Prezydenta została powołana do Rady ds. polityki senioralnej na lata 2024-2026.

   W skład rady weszło 30 osób wybranych spośród ponad 170 kandydatów. Wszyscy imponowali swoimi osiągnięciami i dorobkiem w działalności na rzecz seniorów. Ostateczny skład Rady to połączenie różnych profesji, obszarów zainteresowań, regionów i pokoleń.

   Beata Bugajska od lat jest zaangażowana w działania na rzecz osób starszych oraz kreowanie i wdrażanie rozwiązań, które poprawiają ich codzienne funkcjonowanie w naszym mieście – powiedział Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina. – Cieszę się, że na co dzień możemy współpracować, ponieważ jej wiedza i doświadczenie stanowią nieocenioną wartość i przyczyniają się do tworzenia wielu rozwiązań służących naszym mieszkańcom.

   To właśnie z inicjatywy Beaty Bugajskiej wprowadzono w Szczecinie Bon Opiekuńczy Alzheimer 75, czyli pierwsze w skali kraju świadczenie pieniężne wspierające opiekunów osób z chorobami otępiennymi. Była także pomysłodawczynią stworzenia w mieście Centrum Seniora, które spaja działania na rzecz osób starszych.

   Beata Bugajska jest profesorką Uniwersytetu Szczecińskiego i autorką ponad 90. publikacji naukowych z zakresu polityki społecznej i gerontologii. Jest również założycielką Humanistycznego Uniwersytetu Seniora. Społecznie zaangażowana w tworzenie i rozwijanie Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Szczecinie i regionie. Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego w Szczecinie, działająca na rzecz rozwoju geriatrii; w 2014 roku została wyróżniona tytułem Szczecinianki Roku za swoją aktywność na rzecz seniorów.

   Rada ds. Polityki Senioralnej jest organem doradczym Ministry ds. polityki senioralnej i jest powoływana na dwuletnią kadencję.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!