Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Awaria w Elektrociepłowni Pomorzany

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Awaria w Elektrociepłowni Pomorzany

   Informujemy, że z powodu awarii Elektrociepłowni Pomorzany dzisiaj tj. 18 stycznia, wystąpią ograniczenia dostaw ciepła i ciepłej wody do odbiorców w lewobrzeżnej części miasta. 

   - We współpracy z PGE Energia Ciepła oraz EcoGeneratorem dostosowujemy już pracę systemu ciepłowniczego oraz pozostałych źródeł ciepła tak, aby utrudnienia dla mieszkańców były jak najmniejsze - informuje Danuta Misztal, rzecznik prasowy Szczecińskiej Energetyki Cieplnej. -  Biorąc jednak pod uwagę aktualne warunki pogodowe, nie jest możliwe, aby uniknąć miejscowych ograniczeń i całkowitych przerw w dostawach ciepła i ciepłej wody w lewobrzeżnej części Szczecina.
    

   W pierwszej kolejności ograniczenia obejmą dostawy ciepłej wody, w dalszej kolejności ogrzewanie. Stopień niedogrzania uzależniony będzie od położenia budynków względem sieci ciepłowniczej (im bliżej sieci magistralnych tym mniejsze utrudnienia), standardu technicznego budynków i stopnia termomodernizacji oraz stanu instalacji wewnętrznej (mniejsze lub większe zapotrzebowanie na ciepło).  

   - Wg informacji otrzymanych z PGE, naprawa bloku ciepłowniczego potrwa najpóźniej do 21 stycznia br. - mówi Danuta Misztal. - Należy jednak mieć na uwadze, że wychłodzony system ciepłowniczy do całkowitej sprawności i pełnych dostaw ciepła do wszystkich odbiorców powróci 22 stycznia. 

   Aktualne informacje są dostępne na stronie internetowej sec.com.pl oraz w serwisach miejskich. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!