Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Arkonka gotowa! Czy dopisze pogoda?

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Arkonka gotowa! Czy dopisze pogoda?
   a1.jpg
   a2.jpg
   a3.jpg

   Wszystkie baseny są wysprzątane. Szczecińska Majorka czeka już na pierwszych gości, którzy zainaugurują sezon kąpielowy. Stanie się to jutro o godzinie 10. Przypominamy, co warto wiedzieć przed odwiedzinami najpiękniejszego obiektu w Szczecinie.

   Od jutra kompleks będzie czynny: od poniedziałku do czwartku w godzinach 10-19, w piątki, soboty i niedziele do godziny 20 - przez czerwiec i lipiec. Od sierpnia codziennie, włącznie z weekendami, w godzinach 10-19. Na miejscu pracowali już będą ratownicy.

   - Wszystkie baseny zostaną udostępnione kąpiącym się: basen sportowy, łezka, morze, rwąca rzeka - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Na teren obiektu dostaniemy się przez bramki główne, oraz dodatkowo – w weekendy – od strony parkingu. Od 24 czerwca kasa biletowa od strony parkingu będzie czynna codziennie w godzinach 10-16.

   Bardzo łatwo można ominąć kolejki, które zdarza się, powstają przy wejściu na kompleks. Wystarczy zainstalować aplikację Mobilna Karta Miejska Szczecin i za jej pośrednictwem kupić bilet. Można będzie to zrobić na bieżący dzień lub… na dwa kolejne dni.

   Codziennie dostępnych będzie 2 tysiące takich wejściówek, które uprawniają do wejścia bez stania w kolejce do kasy. Przy bramce przy parkingu oraz przy kasach głównych stał będzie ochroniarz do którego będzie można podejść, pokazać do zeskanowania bilet i wejść bez problemu na teren.

   Na Arkonce, oprócz basenów, jest mnóstwo innych atrakcji. Są: korty do tenisa i badmintona, miejsca do grillowania, plac zabaw, siłownia pod chmurką, leżaki, hamaki, sztuczna plaża, boiska do plażowej piłki siatkowej czy cieszący się bardzo dużą popularnością wśród młodzieży skatepark.

   Dostępny jest również parking na 200 samochodów.

   - Za każdą godzinę zapłacimy 2 złote - mówi Andrzej Kus. - Bilet normalny na Arkonkę to kwota 16 złotych, bilet ulgowy – 8 złotych.

   Jest także możliwość wykorzystania Szczecińskiej Karty Rodziny czy karnetów. Karnet ulgowy na 10 wejść to kwota 72 złote, za karnet zwykły zapłacimy 144.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!