Social media

Filtrowanie

Kategorie

    Archiwum

      45. Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”

      Robert Duchowski

      Robert Duchowski

      45. Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”

      Drzewa i krzewy owocowe i ozdobne, liściaste i iglaste. Kłącza i cebule kwiatowe, kwiaty rabatowe i byliny, pnącza, krzewy róż, rośliny i rybki do oczek wodnych, świeże zioła w doniczkach, rośliny do domowych „miejskich dżungli”, storczyki, sukulenty i kaktusy, a nawet rośliny owadożerne – i wszystko to w licznych odmianach, znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich.

      45. Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”
      06 - 07 maja 2023, Wały Chrobrego w Szczecinie
      Organizator: FM Szczecin
      www.kiermaszogrodniczy.info

      Z Wałów Chrobrego do ogrodu, ogródka, na działkę, na balkon, do mieszkania.

      Skąd to wszystko? Od wystawców Kiermaszu Ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach”, który w pierwszy majowy weekend - 6 i 7 maja – po raz 45. gościł będzie ponad 100 wystawców! z okolic Szczecina i wielu innych rejonów Polski. Przywiozą oni ze sobą - najczęściej wyhodowane samodzielnie – całe kolekcje odmian poszczególnych gatunków, często unikatowe egzemplarze roślin, satysfakcjonujące doświadczonych, najbardziej wymagających domowych ogrodników.

      Tak duże zgromadzenie w jednym miejscu i czasie tak wielu hodowców zapowiada niespotykaną różnorodność gatunków, odmian, pokrojów, kolorów, zapachów – podobnej obfitości trudno doświadczyć w innych miejscach oferujących artykuły do ogrodu – nawet w największych i najprężniejszych centrach ogrodniczych.

      Poza bogactwem roślin podczas kiermaszu na Wałach Chrobrego nie zabraknie nawozów ogrodniczych, małej architektury i galanterii ogrodowej, sprzętu i narzędzi oraz rękodzieła do domu i ogrodu.
      Pamiętając o ogrodach weźmy sobie do serca tę myśl, że: Nie ma za małych ogrodów - mała bywa jednie nasza wyobraźnia!

      „Pamiętajcie o ogrodach” od wielu lat to także kiermasz jadła regionalnego, czyli „Wałówka z przysmakami” który mieści się na ulicy Szczerbcowej. Znajdą się tam stoiska m.in. producentów pieczywa (np. chlebów żytnich wypiekanych na bazie naturalnego zakwasu w piecu ceramicznym, wędlin i serów (produkty z Podlasia, Litwy, Podhala), oryginalnych tureckich słodyczy, będą również oliwki, miody kwalifikowane z najlepszych pasiek, obwarzanki robione według najbardziej tradycyjnych receptur, przetwory z ryb i owoców oraz podpiwki, kwas chlebowy i piwa smakowe z minibrowarów i inne przysmaki.

      Wydarzenie towarzyszące – taras Wałów Chrobrego, niedziela, 7 maja, w godzinach od 12.00 do 14.00 - pokazy tai chi i wspólne ćwiczenia jogi.

      Godzina 12.00 - pod pomnik Centaura zaprasza Szkoła Jogi Klasycznej Ewy i Rafała Lichtarowiczów. Należy zabrać ze sobą matę i pasek.

      Godzina 13.30 - Pokazy Szczecińskiego Stowarzyszenia Kung Fu Pięciu Zwierząt - wschodnie sztuki walki, głównie w stylach Hu Lung Pai i Tai Chi Chuan (style Yang) oraz różne odmiany Chi Kungu.

      Udział w obu wydarzeniach bezpłatny.

       

      „Pamiętajcie o ogrodach”

      Organizatorzy zapraszają w sobotę – 06 maja - w godzinach od 9.00 do 18.00
      oraz w niedzielę – 07 maja - w godzinach od 9.00 do 17.00

      Wstęp wolny.

      W związku z organizacją imprezy na niektórych ulicach górnego tarasu nastąpi czasowa zmiana organizacja ruchu. Od piątku 5 maja od godziny 17.00 do niedzieli 7 maja do godziny 20.00 wyłączone z ruchu zostaną ulice:
      Wały Chrobrego; Szczerbcowa i Zygmunta Starego od ulicy Jarowita do Wałów Chrobrego.

      Bądź na bieżąco!

      Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!