Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Zawadzkiego - Klonowica: Nowy park coraz bliżej

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Zawadzkiego - Klonowica: Nowy park coraz bliżej
   2.jpg
   1.jpg
   3.jpg

   Wykonawca nie zwalnia tempa przy budowie parku na osiedlu Zawadzkiego - Klonowica. Na dawnym psim polu w ostatnim czasie pojawiły się m.in. nowe nasadzenia.

   Drzewa były przywożone w kilku partiach. Obecnie są już posadzone i odpowiednio zabezpieczone.

   - Będą one nie tylko zdobić park i dawać ochłodę ludziom, ale skorzystają z nich także ptaki i owady, szczególnie że wśród gatunków jest wiele kwitnących i owocujących, jak na przykład jabłonie i grusze ozdobne czy śliwy wiśniowe - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - A oprócz nich także buki, jarzęby, sosny lipy i klony. Łącznie będzie to 311 drzew i ponad 1800 krzewów.

   Wykonana została łąka kwietna, na której wysiano nasiona 46 gatunków roślin. Powstała również pergola, która docelowo będzie obsadzona pnączami zapewniającymi cień odpoczywającym tam mieszkańcom osiedla.

   Na placu zabaw pojawiły się już urządzenia zabawowe.

   - Frajdę dzieciom małym i większym zapewnią m.in.: wielofunkcyjne zestawy zabawowe mały i duży, podniebna deskorolka, linarium duże i małe, zestaw zjeżdżalni, tor przeszkód, huśtawki podwójne i potrójne, bujaki oraz trampoliny - mówi Paulina Łątka.

   Prace na zlecenie Zakładu Usług Komunalnych prowadzi firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak, a ich koszt to 3 894 000,00 zł. Termin zakończenia inwestycji to wrzesień tego roku.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!