Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Wyremontowali prawie pół tysiąca balkonów w stu budynkach

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Wyremontowali prawie pół tysiąca balkonów w stu budynkach

   Mieszkanie z balkonem ma wiele zalet. Balkon, to dodatkowa przestrzeń, w której można np. zrelaksować się, uprawiać rośliny, stworzyć kącik zabaw dla dzieci czy po prostu rozwiesić pranie. Aby bezpiecznie go użytkować wymaga przeglądów i regularnej konserwacji a  czasem nawet generalnego remontu. Tylko w ostatnich pięciu latach Szczecińskie TBS wykonało remont prawie pół tysiąca balkonów w stu budynkach.

   Szczecińskie TBS wykonuje remonty balkonów w budynkach, należących do spółki, a także do Wspólnot Mieszkaniowych i Gminy. Każdy taki remont poprzedzony jest odpowiednią ekspertyzą, która określa stan w jakim znajduje się ten element budynku.

    

   W następnej kolejności, jeśli jest taka konieczność, rozpoczyna się przygotowanie do remontu czyli sporządza się dokumentację projektową oraz występuje się o odpowiednie zgody, w tym pozwolenie na budowę. Oczywiście remont remontowi nie równy. Czasami buduje się balkon od podstaw, czasami wymienia się tylko skorodowane części lub remontuje się balustradę.

   - Może nie wszyscy sobie zdają z tego sprawę, ale balkon  należy do części wspólnych nieruchomości, tak jak np dach czy brama wejściowa do budynku - tłumaczy Grażyna Szotkowska, prezes Szczecińskiego TBS. - Z tego powodu, choć balkon przynależy do konkretnego mieszkania i mogą z niego korzystać tylko mieszkańcy danego lokalu, to jego remont pokrywany jest z funduszy całej wspólnoty mieszkaniowej. Dla wielu lokatorów balkon, szczególnie w ścisłej zabudowie śródmiejskiej, to niezmiennie  dodatkowy atut. To także element, który odnowiony i zadbany, stanowi piękną wizytówkę kamienicy. 

   Często odnawianie balkonów jest częścią szerszego planu remontowego budynku np. termomodernizacji. Jednak ze względów ekonomicznych niektóre wspólnoty decydują się rozdzielić te inwestycje. Czasami podczas remontu elewacji, odsłaniają się elementy balkonu, które jasno pokazują konieczność podjęcia odpowiednich działań. 

   Tak jest np. w budynkach wspólnot znajdujących się przy ul. Jagiellońskiej 76 oraz Śląskiej 5.

    

   - W tym miesiącu Szczecińskie TBS, będący zarządcą tych wspólnot,  otworzyło oferty w przetargach na remont balkonów w tych kamienicach - mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds mieszkalnictwa. - Aktualnie złożone oferty podlegają analizie. 

    

   Poza tym tylko w tym roku Szczecińskie TBS planuje zrobić remont balkonów w budynkach przy Pocztowej 29, 29a, 29b, Piastów 63, Śmiałego 20 i 22, Ściegiennego 2, Piłsudskiego 24, Młodzieży Polskiej 48-52, Walentynowicz 5, 5a, 5b, 7, 7a,  Łukasińskiego 30d/2, 36e/7, 30g/8.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!