Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Wiadomości Szczecin | Newsy z miasta 25.02.2022

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   W najbliższy poniedziałek szykują się zmiany w rejonie remontowanych ulic na Turzynie. Od 21 lutego dopuszczony do ruchu i parkowania pojazdów zostanie odcinek Bolesława Śmiałego od ul. Krzywoustego do nowobudowanego ronda. Jednocześnie wykonawca przejdzie na kolejny etap zadania.

   Prace obejmą teraz odcinek Bolesława Śmiałego od  skrzyżowania z ulicami Żółkiewskiego i Chodkiewicza  ( projektowane rondo – obecnie realizowane) do skrzyżowania z ul. Księdza Piotra Ściegiennego ( z wyłączeniem samego skrzyżowania – ul. ks. Piotra Ściegiennego zostanie przejezdna )

   Wykonawca planuje rozpoczęcie robót rozbiórkowych na odcinku od ronda do ul. Ściegiennego. Następnie prowadzone będą prace związane z ułożeniem wodociągu oraz wpustów deszczowych. Jednocześnie kontynuowane będzie brukowanie ronda.  

   Przypominamy, że projekt zakłada przebudowę ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza. Po przebudowie ulica pozostanie dwukierunkowa, jednak zyska nową nawierzchnię z obustronnym pasem postojowym do parkowania równoległego oraz chodniki z ciętych, szarych z płyt granitowych.

   Bezpieczeństwo poprawi wprowadzenie „strefy ruchu 30” oraz przejść „sugerowanych”, które będą wyniesione. Na chodniku wykonane zostanie oznakowanie o fakturze rozpoznawalnej przez osoby niewidome. Na skrzyżowaniu ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza zaprojektowano minirondo z przejezdną wyspą środkową o nawierzchni z kostki kamiennej.

   Wokół ronda pojawią się „zielone” wysepki częściowo obsadzone krzewami. Projekt przewiduje zagospodarowanie placu przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego. Plac stanowić ma obszar rekreacyjny, w tym celu ustawione zostaną ławki, posadzone będą drzewa i krzewy.

   Zakres przedsięwzięcia obejmuje:

   przebudowę jezdni,

   przebudowę istniejących ciągów pieszych,

   wykonanie elementów małej architektury,

   wykonanie nasadzeń,

   przebudowę sieci kanalizacji deszczowej i wodociągowej,

   budowę nowego oraz przebudowę istniejącego oświetlenia,

   usunięcie kolizji z istniejąca infrastrukturą.

   Zadanie „Przebudowa drogi w kwartale ulic: Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza, Żółkiewskiego, Pocztowej, Ściegiennego w Szczecinie — ETAP I Przebudowa ul. Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza” realizowane jest przez dwóch zamawiających: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!