Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   W Szczecinie są mieszkania dla absolwentów

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   W Szczecinie są mieszkania dla absolwentów
   ww_2.jpg
   ww_6.jpg
   ww_1.jpg
   ww_3.jpg
   ww_4.jpg
   ww_5.jpg

   Szczecin ogłasza dodatkowy nabór chętnych do partycypowania w kosztach budowy mieszkań na wynajem w ramach programu „Dom dla absolwenta”. Nabór potrwa do 1 lipca i dotyczy następujących specjalizacji zawodowych - wzornictwo (dizajn), sztuka mediów, nauczyciele przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, lekarze,  pielęgniarki oraz informatycy.

    

   Oferta dotyczy 9. mieszkań, które powstają w ramach budowy drugiego etapu osiedla Wrzosowe Wzgórze przy ul. Józefa Romana i ul. Szosa Polska w Szczecinie. Mieszkania są jedno lub dwupokojowe, wykończone “pod klucz” o pow. od  ok 36 m2 do 50 m2.

    

   - W ramach programu absolwent lub osoba zatrudniona w Szczecinie otrzymuje wsparcie od Miasta, które pokrywa część wkładu własnego wymaganego do wynajęcia mieszkania - mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds mieszkalnictwa. - Wkład własny to 29 proc. kosztów budowy wybranego lokalu z czego  15 proc.  pokryje Gmina. Pozostałą część płaci absolwent. 

    

   Aby starać się o mieszkania w ramach programu “Dom dla Absolwenta”  trzeba spełniać między innymi poniższe warunki:

   trzeba ukończyć szkołę średnią lub studia w zawodzie opisanym w ogłoszeniu,

   lub być zatrudnionym przez pracodawcę na terenie Szczecina w zawodzie opisanym w ogłoszeniu

   lub mieć ofertę zatrudnienia przez pracodawcę na terenie Szczecina w zawodzie opisanym w niniejszym ogłoszeniu o naborze, przy czym w dniu podpisania umowy najmu lokalu musi posiadać zatrudnienie u danego pracodawcy

   lub prowadzić działalność gospodarczą w zawodzie opisanym w niniejszym ogłoszeniu o naborze

   w dniu zawarcia umowy najmu mieć nie więcej niż 35 lat,

   wykazać się odpowiednią wysokością dochodów gospodarstwa domowego,

   w dniu zawarcia umowy najmu nie można posiadać tytułu prawnego do innego mieszkania na terenie Szczecin.

    

   Szczegółowe informacje, lista mieszkań, progi dochodowe wnioski, formularze  znajdują się  w ogłoszeniu na stronie Szczecińskiego TBS: www.stbs.pl 

    

   Informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod nr tel.: 91 430 91 34 lub 91 430 9 183  od poniedziałku do piątku w godz. 8–16. 

    

   Wnioski o zawarcie umowy w sprawie partycypacji w kosztach budowy mieszkania należy składać osobiście w terminie od 13 czerwca br. do 1 lipca br. -  w godzinach od 10:00 do16.00 w biurze Szczecińskiego TBS położonym przy ul. Królowej Jadwigi 45/U2.

    

   Drugi etap osiedla Wrzosowe Wzgórze obejmuje wykonanie sześciu wielorodzinnych budynków, w których znajdzie się 182 mieszkania. Każdy z budynków będzie wyposażony w windę. Dodatkowo, w ramach zagospodarowania terenu planuje się budowę dużego, publicznie dostępnego placu rekreacyjnego oraz fontanny.

    

   Oprócz tego na obszarze osiedla zaprojektowano także m. in.: boisko do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, mini skatepark, plac zabaw, ławki, stojaki na rowery, miejsca postojowe, w tym dla osób niepełnosprawnych, altany rekreacyjne, a także drogi i chodniki. Na osiedlu będzie też dużo zieleni. W tym etapie zasadzonych będzie ponad 200 drzew, prawie 5800 sztuk krzewów i 1800 sztuk pnączy, bylin i traw ozdobnych. Zakończenie budowy drugiego etapu osiedla planowane jest w III kwartale tego roku.

    

   Pierwszy etap zakończono w 2019 r. Wybudowano wtedy 10 budynków, w których znalazło się 274. mieszkania. Oprócz przepięknych widoków z okien na rozlewiska Odry, przestrzeń wokół budynków jest starannie zagospodarowana. Na osiedlu są: plac zabaw, boisko, zieleń i mała architektura. Walorem osiedla jest bliskość Puszczy Wkrzańskiej czy zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Wodozbiór”. Dodatkowym magnesem przyciągającym rodziny z małymi dziećmi jest żłobek dla 60. dzieci.

    

   Więcej informacji na stronie: www.stbs.pl

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!