Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Te działania poprawiają jakość powietrza w Szczecinie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Te działania poprawiają jakość powietrza w Szczecinie

   Coraz więcej mieszkań komunalnych w Szczecinie posiada ekologiczne źródło ciepła. W latach 2018 - 2023  zmieniono system ogrzewania w ponad 800. lokalach. 

   Tylko w tym roku  nowy system ogrzewania zamontowano w 130. mieszkaniach komunalnych. Dzięki temu, jeszcze tej jesieni po raz pierwszy popłynie ciepło z pieców gazowych lub elektrycznych m.in. w lokalach  przy ul. Nad Odrą 109 i 113  oraz ul. Lipowej 21.

   Zmiana ogrzewania w lokalach komunalnych następuje w wyniku remontów prowadzonych przez Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych, a także przez samych mieszkańców, którzy np. zdecydowali się na wynajęcie mieszkania komunalnego w zamian za remont.  W tym przypadku mają możliwość skorzystania ze wsparcia finansowego od Miasta przy wydzieleniu łazienki i zmianie ogrzewania w lokalu.

   - Mieszkańcy naszego miasta coraz chętniej decydują się na wynajęcie mieszkania w zamian za remont.  Jednocześnie coraz częściej korzystają z dofinansowania  udzielanego w ramach Programu Małych Ulepszeń. Większe zainteresowanie tym tematem to efekt zmian, jakie w ostatnich latach zostały wprowadzone do Programu - mówi Barbara Wrzos, zastępca dyrektora ZBiLK ds. inwestycji. - Najpierw m.in wzrosły kwoty, które można uzyskać w ramach dofinansowania na wykonanie łazienki i ogrzewania.  Następnie Program został rozszerzony o nowa grupę mieszkańców, tych, którzy właśnie decydują się na wynajęcie mieszkania  za remont.

   Szczegóły na temat Programu Małych Ulepszeń znajdują się tutaj:

   https://mieszkaniaodmiasta.pl/dofinansowanie

   Miasto zauważa progres związany z zainteresowaniem mieszkańców Programem Małych Ulepszeń.

   - W tym roku z Programu skorzystało już trzy razy więcej osób niż w ubiegłym roku - mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds mieszkalnictwa. - W 2022 podpisano w tej sprawie 15 umów, a w tym, tylko do końca września ponad 50. 

   Poza tym Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych jako zarządca nieruchomości wspólnot mieszkaniowych  nadzoruje także podłączenie budynku do sieci miejskiej i wykonanie centralnego ogrzewania.  W tym roku ZBiLK koordynuje takie prace np w oficynie przy ul. Małkowskiego 21.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!