Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Szczeciński Fundusz Pożyczkowy: realna pomoc, konkretne efekty

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Szczeciński Fundusz Pożyczkowy: realna pomoc, konkretne efekty
   Pracownicy Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego. Fot. SFP.JPG
   Krzysztof Nowak. Prezes Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego. Fot. SFP.jpg
   Pożyczka dla Współnot Mieszkaniowych. Kopernika 6. Fot.SFP.jpg
   Pożyczka dla Wspólnot Mieszkaniowych. Kaszubska 20. Fot. SFP.jpg
   Pożyczka dla Wspólnot Mieszkaniowych.Wojska Polskiego 22. Fot.SFP.JPG
   Pożyczka Inwestycyjna. Black Pearl. Fot. SFP.jpg

   Szczeciński Fundusz Pożyczkowy to jedna z tych miejskich spółek, które zmieniają Szczecin na lepsze. Od 18 lat spółka wspiera finansowo nie tylko szczecińskie firmy, ale także wspólnoty mieszkaniowe i organizacje pozarządowe. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy: ”nie zwalniamy tempa, szykujemy kolejne, atrakcyjne oferty ”.

   Piękne kamienice i zadowoleni przedsiębiorcy.  Szczeciński Fundusz Pożyczkowy kończy w tym roku 18 lat. Przez ten czas Szczecin zmienił się nie do  poznania, także za sprawą tego, co robi Fundusz.

   Osiemnaście lat to czas, kiedy wchodzi się w dorosłość. Dla naszej firmy to symboliczny moment, w którym możemy dokonać podsumowania naszej pracy, ale też przygotować się na kolejne wyzwania, przed którymi stajemy -  mówi Krzysztof Nowak, prezes Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego - Ostatnie dwa lata, głównie z powodu Covid-19,  były dla wszystkich wyjątkowo trudne, a to, co przed nami również nie napawa optymizmem. Najważniejsze to być elastycznym i oferować takie instrumenty finansowe, które będą niosły realną pomoc.

   A tej rzeczywistej, finansowej pomocy w całej działalności Funduszu jest bardzo wiele. I co najważniejsze przekłada się ona na konkretne efekty. Od 2004 roku Fundusz  udzielił przedsiębiorcom łącznie ponad 600 pożyczek na kwotę ok 200 mln zł. Były to pożyczki inwestycyjne, obrotowe i płynnościowe. Te ostatnie są szczególnie ważne, bo udzielone w związku z pandemią, która bardzo dotknęła gospodarkę, a szczególnie sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Tylko w ostatnich dwóch latach Fundusz udzielił ponad sto takich pożyczek, dzięki którym lokalne, często rodzinne biznesy mogły przetrwać. Spółka przyczynia się także do rewitalizacji Szczecina, udzielając bardzo atrakcyjnych pożyczek dla wspólnot mieszkaniowych na remonty dachów, elewacji, balkonów i klatek schodowych. Dzięki tym pożyczkom wypiękniało w Szczecnie już ponad sto kamienic, a kolejne są w remoncie.

   O jakości oferowanych usług przez Fundusz, może świadczyć fakt, że spółka dołączyła do grona najlepszych firm pożyczkowych w kraju, zrzeszonych w Polskim Związku Funduszy Pożyczkowych. Poza tym Spółka jest również liderem konsorcjum  składającego się z czterech funduszy pożyczkowych na terenie naszego województwa. Oprócz Szczecina w tej grupie jest jeszcze Stargard, Białogard i Koszalin.

   Pożyczki jak ciepłe bułeczki! Atrakcyjność pożyczek, których udziela Fundusz sprawia, że cieszą się one bardzo dużą popularnością. Tak było np z ostatnim produktem, z którym spółka wystartowała pod koniec lutego.

   Było tak duże zainteresowanie przedsiębiorców, że po trzech dniach z powodu wyczerpania środków zmuszeni byliśmy wstrzymać nabór wniosków na Pożyczkę Płynnościową POIR - opowiada Agnieszka Weychan-Rączka, dyrektor Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego - Mamy nadzieję, że znajdą się dodatkowe środki, abyśmy mogli wznowić nabór. Naszych klientów nie zraża fakt, że nasze pożyczki to nie subwencja czy dotacja i że udzielamy ich tylko tym przedsiębiorcom, którzy mają perspektywy na poprawę swojej sytuacji. Wiedzą, że ta pożyczka, tak jak wcześniejsze, ma wiele zalet: zerowe oprocentowanie, brak prowizji, długi okres spłaty i możliwość karencji w spłacie kapitału do 6 miesięcy. 

   I jak zawsze przyjazne i nieskomplikowane procedury, co także wyróżnia Fundusz na tle innych instytucji finansowych.

   Tempo wysokie, nowe oferty w przygotowaniu. Spółka spodziewa się, że w najbliższym czasie będzie mogła również rozpocząć nabór wniosków na Pożyczkę Inwestycyjną dla firm. Zakłada się, że wysokość udzielanej pożyczki może wynosić do kilka milionów zł, a okres spłaty wyniesie nawet 120 miesięcy.

   O szczegółach będziemy informować na bieżąco - zapowiada Krzysztof Nowak - na pewno trzeba pamiętać, że ten rok, jest ostatnim, w którym pożyczać będziemy pieniądze unijne, jeszcze z perspektywy 2014-2020. Przyszłość pokaże co jeszcze przed nami.

   Spółka ma nadzieję, że już niedługo pojawią się nowe, równie ciekawe rozwiązania dla przedsiębiorców.

    

   Więcej informacji na stronach: 

   fundusz.szczecin.pl

   www.pieknekamienice.szczecin.eu

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!