Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Szczecin Ukrainie: Tu zgłosisz mieszkanie dla uchodźców

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Szczecin Ukrainie: Tu zgłosisz mieszkanie dla uchodźców

   Mieszkańcy Szczecina, którzy mają możliwość przyjęcia pod swój dach uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy proszeni są o kontakt z Urzędem Miasta. 

   W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na miejsca zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy, Urząd Miasta prowadzi  nabór zgłoszeń od osób, które mają możliwość udostępnienia lokum na ten cel. Chodzi przede wszystkim o zakwaterowanie na okres co najmniej kilku miesięcy. W załączniku przesyłam formularz, który należy wypełnić, dołączyć do zgłoszenia i przesłać na adres: mieszkania@cudzoziemcy.szczecin.eu Jest on również dostępny na stronie www.szczecinukrainie.szczecin.eu

   Można też skorzystać z formularza zgłoszeniowego:

   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSci37LfT-ZgY0Y82cCCV39LjrHMmtaLfrawqE2Pk4zcxeGaRA/viewform ,

   albo zgłosić się telefonicznie pod specjalnymi numerami telefonów: 665 112 349; 665 371 121 (numery czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16). 

   Jednocześnie przypominamy, że uchodźcy z Ukrainy, którzy nie mają zapewnionego miejsca pobytu w Polsce powinni  udać się do Punktu Recepcyjnego, adres: al. Piastów 40A, Szczecin, tel.: +48 696 03 11 80. Tam  uzyskają  informacje na temat pobytu w Polsce, zostaną skierowani do miejsca tymczasowego zakwaterowania, otrzymają ciepły posiłek, napój, podstawową opiekę medyczną oraz miejsce na odpoczynek.

   Załączniki

   • formularz_mieszkania.docx

    application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!