Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Rewitalizacja. Oficyny jak nowe

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Rewitalizacja. Oficyny jak nowe
   IMG_20200520_144508.jpg
   IMG_20200520_144134.jpg
   IMG_20200520_144116.jpg
   IMG_20200520_144010.jpg
   IMG_20200520_144107.jpg

   Kończy się projekt kompleksowej modernizacji dziewięciu oficyn w centrum miasta. To jedna z największych inwestycji tego rodzaju w powojennym Szczecinie. Prace w imieniu Gminy wykonuje Szczecińskie TBS.

   Remont przechodzą budynki położone przy ul. Pocztowej i Bohaterów Warszawy. Widać juz niesamowite efekty - stare, podrapane i zniszczone oficyny zyskują zupełnie nowe oblicze i jakość. Kompleksowa przebudowa ruszyła w 2018 roku i dotyczy dziewięciu oficyn, w których w sumie znajdują się 72. mieszkania komunalne. Siedem budynków już zmieniło się nie do poznania, kolejne dwa są jeszcze w trakcie remontu.

   - Skala działań inwestycyjnych prowadzonych przez Gminę w tych oficynach jest znacząca. Wyróżnia się w stosunku do dotychczas prowadzonych inwestycji, które z zasady obejmowały jeden budynek - mówi Grażyna Szotkowska, prezes Szczecińskiego TBS. - Inwestycja wyróżnia się takze z uwagi na zakres prac oraz lokalizację budynków , które są położone blisko siebie. W oficynach nie tylko prowadzony jest remont gruntowny, ale przede wszystkim wykonywane są kompeksowe prace w mieszkaniach.

   W ramach prac m.in. robiona jest termomodernizacja budynków, budowane są łazienki i toalety w mieszkaniach, montowany jest nowy system ogrzewania i dostęp do ciepłej wody z sieci miejskiej (w związku z tym następuje likwidacja starych pieców) oraz powstaje nowoczesna wentylacja.

   - Wymieniane są okna i drzwi, a także wykonywana jest izolacja pozioma i pionowa ścian piwnic - mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds mieszkalnictwa. - Oprócz tego w budynkach są docieplane stropy piwnic i poddasza, a na korytarzach montowane jest nowe, energooszczędne oświetlenie.

   Inwestycje podzielono na etapy. Pierwszy i drugi już zostały zakończone i obejmowały oficyny lewą i prawa przy al. Bohaterów Warszawy 100, oficynę przy al. Bohaterów W-wy 101, oficyny przy Pocztowej 13 i 14 (oficyny prawa i lewa ) oraz oficynę prawą przy ul. Pocztowa 15 .

   Z kolei trzeci etap przebudowy obejmuje budynki przy al. Bohaterów Warszawy 98. Tutaj prace są już bardzo zaawansowane i mają się zakończy do końca tego roku.

   Zmodernizowane mieszkania dalej są o czynszu komunalnym. Trwa zasiedlanie gotowych lokali.

   Koszty przebudowy oficyn to ok 16 mln zł, w tym dofinansowanie z RPO Województwa Zachodniopomorskiego wynosi niecałe 4,2 mln zł.

   na zdjęciach modernizowane oficyny przy Pocztowej

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!