Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Rewitalizacja: Odnowione wnętrze kamienicy przy ul. 5 Lipca

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Rewitalizacja: Odnowione wnętrze kamienicy przy ul. 5 Lipca
   5lipca_copy_1173x661.jpg
   5lipca17,17a_copy_1137x641.jpg
   IMG20230524120618_copy_909x681.jpg
   IMG20230524120628_copy_943x707.jpg

   Zakończył się drugi etap rewitalizacji budynku przy ul. 5 Lipca 17, 17a w Szczecinie. W ramach remontu wymieniono instalację elektryczną,  zrobiono izolacje i odnowiono klatki schodowe. Inwestycję wykonał Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych. 

    

   Odnowione gzymsy i elementy dekoracyjne

    

   W ubiegłym roku wykonano pierwszy etap remontu kamienicy, w którym odnowiono elewację i odtworzono  detale architektoniczne - gzymsy, bonie i elementy dekoracyjne o motywach roślinnych. Poza tym wyremontowano wtedy drzwi zewnętrzne do klatki nr 17, wymieniono bramę i drzwi wejściowe do budynku. Dodatkowo wymieniono stolarkę okienną w mieszkaniach i w częściach wspólnych, w tym na klatce i w piwnicy. Kolory jasno - szare dobrano w uzgodnieniu z Zespołem Miejskiego Konserwatora Zabytków tak, by podkreślić liczne elementy ozdobne na elewacji.

    

   Remont również wewnątrz budynku

    

   Teraz budynek zmienił się również wewnątrz. Zakres remontu drugiego etapu obejmował: wykonanie prac remontowych dwóch klatek schodowych oraz izolację cieplną stropów piwnic i poddasza. Dodatkowo wymieniono instalację elektryczną w częściach wspólnych wraz z remontem instalacji domofonowej w budynku.

    

    

   Budynek przy ul. 5 lipca 17, 17a pochodzi z początku XX wieku. Frontowa bryła budynku jest prosta oparta na rzucie prostokąta. Elewacja posiada symetryczny układ, z główną bramą wejściową. 

    

   Wykonawcą robót była firma Handlowo-Usługowa Geko Wojciech Gryczka z  Mierzyna. Koszt remontu wyniósł ok 839 tys zł brutto. 

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!