Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Rewitalizacja kolejnej kamienicy przy deptaku Bogusława

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Rewitalizacja kolejnej kamienicy przy deptaku Bogusława
   Zrzut ekranu 2022-06-02 150016.jpg
   Zrzut ekranu 2022-06-02 150002.jpg
   b49_1.JPG
   B49_2.JPG
   b49_3.JPG

   Ponad stuletnia kamienica przy ul. Ks. Bogusława X 49 w końcu przejdzie kompleksową renowację. Czeka ją remont i przebudowa, zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz. Dodatkowo, odnowiona kamienica będzie podświetlona. Obecnie Szczecińskie TBS  szuka wykonawcy remontu nieruchomości.

    

   Dziś kamienica przy Bogusława 49 nie zachęca swoim wyglądem. Wkrótce jednak ta sytuacja się zmieni i budynek odzyska dawny blask. Szczecińskie TBS właśnie ogłosiło przetarg na wykonawcę renowacji tej nieruchomości. 

    

   Zakres remontu przewiduje m.in:

   rozbudowę kamienicy od strony podwórza o windę i balkony,

   podniesienie dachu w celu wykorzystania przestrzenii strychowej na mieszkania,

   dostosowanie budynku do obecnych standardów mieszkaniowych, w tym dla osób niepełnosprawnych ruchowo, 

   podział mieszkań na mniejsze oraz wykonanie w każdym lokalu odrębnej łazienki,

   przebudowę mieszkań w parterze na lokale usługowe bez barier architektonicznych 

   wykonanie zagospodarowania terenu przylegającego do kamienicy od strony podwórza, w tym urządzenie zieleni, elementów małej architektury i miejsc parkingowych,

   budowę i remont instalacji: elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, teletechnicznych, odgromowej, gazowej i centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej z miejskiej sieci ciepłowniczej.

    

   Aktualnie w kamienicy jest 11 mieszkań  i 1 lokal usługowy. Po modernizacji powstanie 16 mieszkań  i 2 lokale usługowe.

    

   - Kamienica przy ul. Ks.Bogusława X 49 wybudowana została w 1910 roku i jest wpisana do gminnej ewidencji zabytków - informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. - Celem ochrony konserwatorskiej jest przywrócenie elewacji właściwego stanu technicznego i estetycznego. Chodzi także o powrót do historycznego wyglądu  z zachowaniem istniejących elementów pierwotnej kompozycji i elementów wystroju architektonicznego, tj. boniowania, profilowanych gzymsów, naczółków, opasek okiennych, dekoracyjnych płycin i ornamentów.

    

   Do  najważniejszych prac konserwatorskich należy zaliczyć wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian piwnic oraz prac remontowo-konserwatorskich elewacji frontowej.  Odnowiona elewacja kamienicy będzie w odcieniach zieleni, a także zostanie podświetlona.

    

   Zgodnie z założeniami remont potrwa ok 1,5 roku od daty zawarcia umowy z wykonawcą robót. 

    

   To kolejna kamienica przy deptaku Bogusława, którą remontuje Szczecińskie TBS. Aktualnie kończy się renowacja narożnego budynku przy Bogusława 52. W tym przypadku zakres modernizacji jest również bardzo szeroki. Oprócz odnowienia elewacji i zdobień, renowacji poddane są także balkony i dach.

    

   Wewnątrz kamienicy przeprowadzono przebudowę pomieszczeń, w tym także tych położonych w piwnicy i na poddaszu. Od podwórka budowana jest winda i zewnętrzna komora śmietnikowa, a także tarasy i instalacja alarmowa. W związku z adaptacją poddasza na cele mieszkalne i biurowe nastąpiło podwyższenie dachu.

    

   Więcej na stronie: www.stbs.pl

    

   Fot. Szczecińskie TBS

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!