Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Rewitalizacja kamienicy przy ul. 5 lipca

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Rewitalizacja kamienicy przy ul. 5 lipca
   lipca_55.jpg
   lipca_66.jpg
   lipca_77.jpg
   lipca_8.jpg
   lipca_44.jpg
   lipca_11.jpg
   lipca_22.jpg
   lipca_33.JPG

   W przedwojennej kamienicy przy ul. 5 Lipca 17, 17a w Szczecinie zakończył się pierwszy etap remontu, który obejmował odnowienie elewacji, wymianę okien i drzwi. Inwestycję wykonał Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych. 

    

   Budynek przy ul. 5 lipca 17, 17a pochodzi z początku XX wieku. Frontowa bryła budynku jest prosta, oparta na rzucie prostokąta. Elewacja posiada symetryczny układ, z główną bramą wejściową.

    

   Jeszcze przed wakacjami kamienica nie zachwycała swoim wyglądem. Ściany były zabrudzone i pozbawione w wielu miejscach tynku. Dziś nieruchomość jest nie do poznania. Jadąc ul. 5 lipca trudno nie zauważyć radykalnej zmiany na lepsze.

    

   - Remont budynku obejmował m.in: wykonanie prac remontowych elewacji frontowej i tylnej wraz z odtworzeniem detali architektonicznych -   odtworzono gzymsy, bonie i uzupełniono ubytki elementów dekoracyjnych o motywach roślinnych - informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. - Poza tym wykonano remont drzwi zewnętrznych do klatki nr 17, wymieniono bramę i drzwi wejściowe do budynku.

    

   Dodatkowo wymieniono stolarkę okienną w mieszkaniach i w częściach wspólnych, w tym na klatce i w piwnicy. Kolory jasno - szare dobrano w uzgodnieniu z Zespołem Miejskiego Konserwatora Zabytków tak, by podkreślić liczne elementy ozdobne na elewacji.

    

   Wykonawcą I etapu robót była spółka Konsart. Koszt remontu wynosi ok 870 tys zł. 

    

   Zakres wszystkich robót określa dokumentacja projektowa remontu budynku przy ul. 5 Lipca 17, 17a. Obejmuje ona wykonanie prac w dwóch etapach.

    

   - W pierwszym etapie robót zewnętrznych, a w drugim odnowienie dwóch klatek schodowych, wraz z wymianą instalacji elektrycznych - mówi Tomasz Klek. - Drugi etap robót jest zaplanowany na przyszły rok, pod warunkiem uzyskania środków finansowych na ten cel.

    

   W tym roku ZBiLK zamierza przeznaczyć na remonty budynków i mieszkań komunalnych w sumie ok 10 mln zł.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!