Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Nowe mieszkanie dla seniorów

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Nowe mieszkanie dla seniorów
   Mieszkanie wspomagane (1).JPG
   Mieszkanie wspomagane (2).JPG
   Mieszkanie wspomagane (3).JPG
   Mieszkanie wspomagane (4).JPG

   Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie uruchomił kolejne mieszkanie wspomagane dla seniorów. Zamieszka w nim sześć osób. Lokal znajduje się na północy Szczecina oraz został przygotowany w ramach programu „Cztery kąty na trzeci wiek”.

   W lokalu zamieszka w sumie sześciu seniorów – trzy panie oraz trzech panów. Będą to osoby w wieku poprodukcyjnym, które nie są w stanie samodzielnie funkcjonować we własnym środowisku. W mieszkaniu seniorzy mają zapewnioną całodobową opiekę świadczoną przez opiekunów Caritas.  Mieszkańcy otrzymują wsparcie uzależnione od swojego stanu zdrowia i zgłaszanych potrzeb. Może być to przykładowo pomoc w czynnościach higienicznych, podawanie leków, ustalanie wizyt lekarskich i asysta podczas wizyt, realizacja recept, organizacja czasu wolnego, zapewnienie kontaktu z rodziną czy przyjaciółmi oraz aktywizacja dostosowana do możliwości mieszkańca.

   - W ramach projektu „Cztery kąty na trzeci wiek” do końca roku pokrywane są wszystkie opłaty związane z funkcjonowaniem mieszkania oraz świadczeniem usług opiekuńczych - informuje Maciej Homis, rzecznik Prasowy miasta ds. pomocy społecznej. - Seniorzy pokrywają tylko koszt stawki żywieniowej oraz zakupu środków czystości.

   Lokal pochodzi z zasobów TBS, ma powierzchnię ponad 170 m2. Mieszkanie znajduje się na trzecim piętrze, ale budynek wyposażony jest w windę.

   - W mieszkaniu znajdują się jednoosobowe pokoje, dwie łazienki, wspólny salon i jadalnia oraz przestronny taras - mówi Maciej Homis. - Lokal jest pozbawiony barier i został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

   Obecnie na terenie Szczecina funkcjonuje 10 mieszkań chronionych wspomaganych dla seniorów. W ramach projektu „Cztery kąty na trzeci wiek” utworzono trzy z nich. W sumie we wszystkich mieszkaniach znajduje się 70 miejsc całodobowej opieki dla osób starszych.  

   Szczegółowe informacje dotyczące procedury umieszczenia seniora w mieszkaniu można uzyskać pod nr telefonu: 91 432 84 60

   Projekt "Cztery kąty na trzeci wiek" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WZ 2014-2020. Wartość projektu wynosi 4 527 182,39 zł, dofinansowanie z UE 3 848 105,03 zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!