Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Dużo chętnych do zamieszkania w odnowionym kwartale

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Dużo chętnych do zamieszkania w odnowionym kwartale

   Szczecińskie TBS od ubiegłego roku notuje niespotykany w działalności spółki wzrost zainteresowania oferowanymi mieszkaniami. W ogłaszanych naborach wpływa po kilka wniosków na każde z oferowanych mieszkań. Podobnie było w przypadku kwartału 36.

   W październiku br. spółka  ogłosiła nabór osób chętnych do partycypowania w kosztach budowy czternastu mieszkań przeznaczonych na wynajem, które powstają w obrębie aktualnie modernizowanego kwartału śródmiejskiego położonego w pobliżu placu Zgody.

   W ciągu niespełna trzech tygodni do spółki wpłynęło 106 wniosków. Największym zainteresowaniem cieszyły się mieszkania dwupokojowe duże (o pow. 53,06 m 2). Na trzy tego typu lokale złożono 44 wnioski. Z kolei na osiem mieszkań jednopokojowych (o pow. 35,39 m2), zostało złożonych 29 wniosków. A na 3 mieszkania dwupokojowe małe (o pow. 46,93 m2) wpłynęły 33 wnioski.

   Oferta spółki jest bardzo atrakcyjna z uwagi na jej konkurencyjność w stosunku do rynku najmu komercyjnego. Również z uwagi na wysokie ceny nabycia mieszkań oferowanych przez lokalnych deweloperów, a także ograniczenia w dostępie do kredytu hipotecznego - tłumaczy Grażyna Szotkowska, prezes zarządu Szczecińskiego TBS -  Duże zainteresowanie mieszkaniami budowanymi przez spółkę jest związane z ich lokalizacją i standardem wykończenia. Dotyczy ono praktycznie wszystkich oferowanych przez nas lokali.

   Aktualnie wszystkie złożone wnioski złożone w ostatnim naborze są sprawdzane pod kątem kompletności oraz spełnienia wymagań dochodowych wnioskodawców i ich rodzin. Po ich zweryfikowaniu sporządzona zostanie ostateczna lista wnioskodawców. Następnie odbędzie się losowanie. Z tymi, którzy wylosują mieszkanie zostanie zawarta umowa partycypacji w kosztach budowy wylosowanego lokalu. Po zakończeniu budowy i odbiorze mieszkań do eksploatacji zostanie zawarta umowa najmu.

   O inwestycji. Kwartał śródmiejski nr 36 znajduje się  w Szczecinie w obrębie ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego, Księcia Bogusława X, Małkowskiego, Bł. Królowej Jadwigi oraz pl. Zgody. Jego kompleksowa przebudowa rozpoczęła się w czerwcu 2021 roku. W ramach rewitalizacji uporządkowane zostanie jego wnętrze oraz wykonane zostanie nowe zagospodarowanie terenu z elementami małej architektury oraz wprowadzeniem nowej zieleni. Ponadto zakres prac obejmuje budowę dwupoziomowego parkingu podziemnego, budowę budynku mieszkalnego i budynku usługowego, a także  budowę żłobka oraz rozbudowę siedziby Szczecińskiego TBS. Centralna część kwartału zostanie przeznaczona na główny plac publiczny. Wzdłuż placu, przez środek kwartału zostanie poprowadzona  pergola - zadaszenie pod którym zaplanowano miejsca do spotkań, rekreacji lub zabaw. Z centralnego placu  zapewniony będzie dostęp do wszystkich podwórek zaprojektowanych w kwartale, w tym do każdego z budynków mieszkalnych i usługowych. Centralny plac  będzie wzbogacony mini amfiteatrem, fontanną w formie posadzkowych dysz, z siedziskami i zielenią. 

   Zakończenie realizacji robót budowlanych planowane jest w II kwartale 2024 roku.  

    

   Więcej na stronie: stbs.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!