Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   29°

   Ze Szczecina do Cannes. Film kręcony w naszym mieście na prestiżowych festiwalach

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Ze Szczecina do Cannes. Film kręcony w naszym mieście na prestiżowych festiwalach
   male4.jpg
   male7.jpg
   male156.jpg
   male224.jpg
   male239.jpg
   male249.jpg
   male268.jpg
   male269.jpg
   male285.jpg

   To już pewne, film: „No second chances: Final diagnosis”, który w dużej części realizowany był na terenie Szczecina, został przyjęty na festiwal w Cannes. Swój pokaz będzie miał też na innych prestiżowych festiwalach, w tym w Pradze, Brnie, czy też Los Angeles.

   „No second chances: Final diagnosis” to medyczno-szpiegowska historia, która intryguje, ciekawi i zaskakuje. Realizacja filmu nie była łatwa, pierwotnie miał to być serial dla platform streamingowych, ale niespodziewana pandemia COVID-19 mocno pokrzyżowała plany artystów, którzy za sprawą obostrzeń nie mieli możliwości dokończenia zdjęć w takiej formule, jak planowano. Ostatecznie powstał film pełnometrażowy, a premiera odbędzie się nie w serwisach VOD, ale na festiwalach.

   - Przede wszystkim cieszymy się, że udało nam się pokonać wszystkie problemy produkcyjne, dziś widząc efekt finalny, jesteśmy zadowoleni z naszej pracymówi koproducent Damian Ratajczak z Sowa Films.

   Istotna dla fabuły część materiału kręcona była w Szczecinie, na terenie portu. Zdjęcia prowadzone były również w Wielkopolsce oraz w Los Angeles. W obsadzie „No second chances: Final diagnosis”  znajdują się m.in: Paweł Sakowski (Gra o Tron) i Aleksander Niabulin, jak również Ilona Janyst (Rojst, M jak miłość), Daniel Mavrov (Hercec, Whisper Naked Shadow), czy Jakub Reizer (Hubal). Producentem i scenarzystą jest Amerykanin Jason T. Madicus.

   W Poznaniu i Szczecinie (w Domu Kultury Krzemień) odbyły się pokazy przedpremierowe, które wzbudziły spore zainteresowanie publiczności. Wiadomo już, że „No second chances: Final diagnosis” pojawi się na festiwalu Cannes Film Awards, znalazł się w wąskim gronie filmów przyjętych do prezentacji spośród blisko 7000 propozycji!

   - Nie nastawiamy się na zdobywanie festiwalowych nagród, przede wszystkim chcielibyśmy, żeby film podobał się widzommówi Damian Ratajczak.Udział w prestiżowych pokazach na pewno pomoże w promocji filmu wobec międzynarodowej publiczności – tłumaczy.

   Obok Cannes, „No second chances: Final diagnosis” został przyjęty również do festiwali w Brnie, Pradze, czy też w Los Angeles i Atlantic Bridge Festival.

   - Robienie filmu to cud współpracyuśmiecha się Jason T. Madicus, dla którego była to pierwsza produkcja realizowana na ternie Polski.Podczas pracy w Polsce poznałem wiele fantastycznych osób, z którymi wiążę duże nadzieje przy kolejnych filmach – dodaje.

   Magdalena Gajdamowicz, która miała okazje obejrzeć pokaz przedpremierowy w Szczecinie nie kryje zadowolenia, że ta produkcja zapoczątkowała współpracę Jasona T. Madicusa ze Szczecinem i tutejszymi przedsiębiorcami z branży.

   - Podziwiam zaangażowanie w realizację tego projektumówi.Producent na każdym kroku wyraża chęć współpracy z lokalnymi artystami i przedsiębiorcami, co mnie jako członka zarządu Północnej Izby Gospodarczej cieszy. To promocja naszego miasta. Proszę również pamiętać, że prócz wiadomej sfery związanej ze sztuką, produkcja filmowa związana jest też z wynajmem hotelu, zamawiania cateringu, opłacania lokalnych współpracowników, aktorów, statystów. Mam nadzieję, że producenci z USA będą częściej gościć w Szczecinie i regioniedodaje.

   Po festiwalowych wojażach „No second chances: Final diagnosis” pojawi się na platformach streamingowych. Tymczasem Sowa Films i Jason T. Madicus kończą pracę nad drugim filmem realizowanym na ternie Szczecina. To „Good Grief”, w obsadzie którego znajduje się między innymi Marianna Linde.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!