Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Zdechły Osa w Szczecinie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Zdechły Osa w Szczecinie

   Nie czuje się raperem, wolałby być uważany za żula niż rapera. Zdechły Osa, wschodząca gwiazda wśród młodych polskich twórców wystąpi podczas tegorocznej edycji Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie.

   Zdechły Osa - Twórca, którego nie sposób nazwać ani raperem, ani rockmanem, ale bez wątpienia jedna z bardziej wyrazistych osobowości polskiego undergroundu. Choć niełatwo go klasyfikować, to jednak z łatwością można go odróżnić od innych młodych polskich twórców. Jak żaden inny artysta potrafi ująć hedonistycznego i dekadenckiego ducha współczesności w formie krótkiej, brudnej, ale nie dającej się zapomnieć piosenki. Dawno żaden artysta tak nie namieszał na polskiej scenie, jednocześnie otwarcie przyznając, że nie chce być wrzucany do worka z raperami, którzy kojarzą mu się z "wczutami" i "napinką", od których on sam stroni. Na jego koncercie możecie spodziewać się kręcenia młynów pod sceną i zdartych gardeł jak na hardcore'owych gigach.


   W 2021 roku Zdechły Osa zadebiutował swoim pierwszym wydanym legalnie albumem pt "SPRZEDAŁEM DUPE" , który zyskał status złotej płyty a jedna z najbardziej popularnych piosenek, Patolowe ma ponad 30 milionów odsłon na YT.

   17 lutego 2023 roku wyszedł drugi album Zdechłego Osy "Breslau Hardcore". Na płycie poza Osą będzie można usłyszeć Brodkę, Sarsę, Kosiego, Hadesa, Alicka z Stajla czy Gicika Amane.

   Przesłuchania konkursowe odbędą się 6. października 2023 r. w Szczecinie. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później, 7. października, podczas koncertu finałowego. Przez dwa dni spotkamy się w szczecińskim Kosmosie.

   Nagrody w Konkursie

   Na zdobywcę Grand Prix czeka dystrybucja cyfrowa singla (gotowego do publikacji) oraz związane z tym działania promocyjne, oraz przedstawienie twórczości zwycięzcy w roli supportu (jeżeli posiada 30 min. materiał muzyczny oraz doświadczenie koncertowe) przed koncertem artysty reprezentującego firmę Kayax.

   Nagroda finansowa w wysokości 5 tys. zł dla zdobywcy Grand Prix oraz po 2,5 tys. zł dla pozostałych dwóch wyróżnionych wykonawców.

   Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej.

   Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery.

   Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą. Dyrektorem artystycznym FMT i przewodniczącą jury jest Katarzyna Nosowska.

   Przez 16. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się blisko 4300 wykonawców z całego kraju.

   Zobacz więcej: 

   Finaliści 17. Festiwalu Młodych Talentów - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!