Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Zaproszenie na Międzynarodowy Dzień Animacji do Klubu Delta

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Zaproszenie na Międzynarodowy Dzień Animacji do Klubu Delta

   28 października (piątek) świętujemy Międzynarodowy Dzień Animacji. Z tej okazji zapraszamy na 18.00 do Klubu Delta (ul. Racławicka 10) na seans krótkometrażowych filmów animowanych wykonanych przez Kasię Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego z Konik Film Studio. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

    

   Program

   Blok 1 „Eksperyment” – filmy eksperymentalne, inspirowane muzyką, nie posiadające dialogów, techniki mieszane, malarstwo, techniki animacji komputerowej, zabawa formą.

   1) „Babel” / 2020 – 6 min  / reż.  Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski.

   Grupa pielgrzymów zamierza dotrzeć na szczyt świętej góry zamieszkałej przez samego Boga. Szybko okazuje się, że podróż nie będzie przebiegać łatwo…

   Animacja Babel powstała z inspiracji utworem „Intrada E Danza”  niemieckiego kompozytora współczesnej muzyki poważnej Stefana Lindemanna.

   2) „Cuillcagh” /2021 – 7 min / reż.  Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski.

   Eksperymentalny film animowany. Na szczycie góry, nocą,  pojawiają się tajemnicze światła. Światła lecą w kierunku wejścia do megalitycznego grobowca.

   3) „Pneumanautists” / 2020 – 6 min  / reż.  Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski.

   Raz do roku, jednej tylko nocy, dusze zmarłych wyruszają w podróż. Przemierzają galaktyki kierowane mistycznym magnetyzmem.

   Tak rozpoczyna się ich nowa przygoda. Animacja Pneumanautists powstała z inspiracji muzyką niemieckiego kompozytora Gero Königa.

   Blok 2 „Mit” – filmy inspirowane folklorem, legendami i baśniami. Inspiracją dla tych filmów są zagadnienia antropologii kultury i folklorystyki.

   4) „Ajtia o tym dlaczego diabeł kuleje” / 2020 – 6min  / reż.  Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski.

   Dawno dawno temu na rajskich pastwiskach, Pan Bóg wypasał swoje owce. Diabeł pasący niedaleko stado swych kóz zapragnął odebrać Bogu zwierzęta…

   Fabuła film została oparta na ludowej bajce ajtiologicznej tłumaczącej ten niezwykle istotny fakt z życia diabła.

    5) „Broken Tale”/ 2016 – 10 min  / reż.  Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski.

   Animacja przedstawia podróż dziewczynki przez las do jego wnętrza. Nieodparta siła ciągnie ją do serca lasu, do jeziora ukrytego głęboko w prastarym borze. Jej przewodnikiem i mistycznym opiekunem jest łoś. Podczas podróży spotykają tajemniczych mieszkańców lasu, postacie znane z folkloru ludów europejskich.

   6)  „Początek Świata” /2019  – 10 min  / reż.  Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski.

   Samotnie pływający po pierwotnym morzu Bóg, spotyka diabła. Wspólnie zabierają się za tworzenie świata, szybko popadając w konflikt, dzielący ich po dziś dzień.

   Film Powstał w ramach Nagrody Twórczej Miasta Szczecin

   Blok 3 „wideoklip” – animowane wideoklipy, dwa do utworów irlandzkiej grupy muzycznej oraz jeden do muzyki Karola Szymanowskiego. W wideoklipach także inspiracje folklorem i historią sztuki.

   7) „Seán Lámh” / 2018 – 5min / reż.  Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski.

   Animowany video clip do autorskiej muzyki i tekstu irlandzkiego muzyka Daragh’y Slacke’a. Sean Lamh nawiązuje do tradycji opowieści irlandzkiej prowincji, gdzie wątki legendarne i magiczne mieszają się z surową codziennością. Film powstał w ramach rezydencji muzycznej Cois Tine w Irlandii

   8) „Supra Lunam” / 2020 – 7 min / reż. Mariusz Kleszczewski, opracowanie graficzne Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski. Supra Lunam to animowany wideoklip do utworu  Etiuda b-moll opus 4 nr 3  Karola Szymanowskiego.  Animacja jest rodzajem wizualnej impresji, wypełnionej greckimi motywami mitologicznymi, inspirowanymi oniryczną, tajemniczą atmosferą muzyki wielkiego kompozytora.

   9) „The Cry of the Banshee” / 2020 – 6min / reż.  Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski.

   Animowany wideoklip do utworu irlandzkiego zespołu Dr Slacke &The Palpitations opartego na wierszu poety Noela Monahana o tym samym tytule. Historia została oparta na postaci „Banshee”, magicznej istoty znanej z folkloru celtyckiego.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!