Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Zapraszamy na wieczór wspomnień o Edwardzie Siekierzyńskim

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Zapraszamy na wieczór wspomnień o Edwardzie Siekierzyńskim

   Na spotkaniu grono przyjaciół wraz z rodziną i znajomymi będzie wspominać Artystę w 74. rocznicę Jego urodzin. 

   Bratanek Poety przedstawi prezentację z dzieł i fotografii. Odbędzie się również promocja ostatniej książki Malarza, jest to album pt. WIZYTY Słowa i Obrazy, zawierający 30 obrazów namalowanych przez Artystę w latach 2010-2022.
   Stanisław Heropolitański użyczy głosu Pisarzowi i przeczyta fragmenty z jego książek: WSTĘP! CAŁE ZDANIE? I…, seria:akcent, Szczecin 2019 oraz WIZYTY SŁOWA I OBRAZY, Wyd. hogben, Szczecin 2023.

   5 marca 2024 roku, g. 17,30
   Sala Stefana Flukowskiego, Książnica Pomorska


   Słowo o Malarzu i Poecie

   Edward Siekierzyński (1950-2022)

   Poeta, prozaik, eseista, malarz, rzeźbiarz, medalier. Od 1970 roku uprawiał malarstwo i rzeźbę, zajmował się też literaturą, tworzył poezje i prozę. Miał wiele wystaw indywidualnych swoich prac malarskich  i rzeźbiarskich (depozyty znajdują się między innymi w Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu, inne prace w zbiorach prywatnych w Anglii, USA, Francji, Holandii, Irlandii, Izraelu, Szwajcarii, Szwecji, Ugandzie oraz w Rosji, Białorusi i Ukrainie). 

   Wydał cztery tomy poetyckie: Tło, 2004; Nadrodzaj – opowiastki dla wypoczętych intelektualnie i bogatych, 2004; Jak daleko jest blisko, 2015; WSTĘP! CAŁE ZDANIE? I…, 2019; a… ponad 30 tomów prozy i poezji  przygotował do druku…  
   Jego twórczość poetycka była publikowana w licznych antologiach. W 1996 roku  zdobył główną nagrodę w konkursie Polskiego Radia  Szczecin na opowiadanie „Z latarnią morską w tle”. 

   Nagrodzone opowiadanie pod tytułem Światło Nvena zrealizowano jako  słuchowisko radiowe, z muzyką Wojciecha Kilara, w reżyserii Sylwestra Woronieckiego.

   Od 2005 roku należał do szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa (2016-2017).

   SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!