Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Wystawa "Pierwsze miejsce w tabeli?" w TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Wystawa "Pierwsze miejsce w tabeli?" w TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie

   W imieniu TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie serdecznie zapraszamy na wystawę „Pierwsze miejsce w tabeli?”. Jest to międzynarodowy projekt, podejmujący temat futbolu i jego społeczno-kulturowych konsekwencji.

   Wystawa jest prezentowana w całej przestrzeni TRAFO oraz na fasadzie budynku sąsiadującego z instytucją. Składają się na nią kluczowe prace artystów problematyzujących zagadnienie w złożony sposób oraz nowe dzieła, powstałe specjalnie na szczeciński pokaz.

   Kuratorzy, Anna Ciabach i Stanisław Ruksza, pokazują, między innymi:

   dokumentację akcji antykremlowskiej grupy feministycznej Pussy Riot, która przerwała finał piłkarskich mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku,

   dokumentację fotograficzną i wideo działań ukraińskiego ruchu Femen, w tym ostatniego protestu aktywistek przeciwko wojnie w Ukrainie na Polach Marsowych w Paryżu,

   słynną rzeźba Pawła Althamera przedstawiająca wybitnego polskiego piłkarza Kazimierza Deynę.

   Kolejna praca pt. „Boniek” to dokumentacja wideo performansu szwajcarskiego artysty Massimo Furlana na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie w 2007 roku. Furlan odtworzył "choreografię" Zbigniewa Bońka z meczu Polska-Belgia, rozegranego w 1982 roku w Barcelonie, a mecz relacjonował na żywo znany komentator sportowy Tomasz Zimoch.

   Zwiedzający mogą zagrać w „Pro Revolution Soccer”, czyli zmodyfikowaną wersję popularnej gry wideo Pro Evolution Soccer (PES), stworzoną przez Juana Obando. Po zhakowaniu gry kolumbijski artysta wprowadził do rozgrywki nową drużynę - Zapatystowską Armię Wyzwolenia Narodowego. 

   W sumie „Pierwsze miejsce w tabeli?” to 31 prac, opisanych szczegółowo w publikacji pod tym samym tytułem. W załączeniu przesyłam wersję elektroniczną broszury, opis wystawy oraz kilka zdjęć (fot. Andrzej Golc) z prośbą o udostępnienie informacji.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!