Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Wystawa obrazów Moje miasto Szczecin w Centrum Informacji Turystycznej

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Wystawa obrazów Moje miasto Szczecin w Centrum Informacji Turystycznej
   IMG_5012.jpg
   IMG_5016.jpg

   Wystawę obrazów Moje miasto Szczecin autorów z Zespołu Plastycznego Bohema można oglądać w Centrum Informacji Turystycznej na pl. Żołnierza Polskiego. Prezentowana tam będzie do 26 czerwca br.

   Na wystawie można oglądać 22 prace członków Bohema. Dla jednych autorów szczególnie ważna jest historia miasta i najbardziej atrakcyjne do malowania okazały się dawne architektoniczne symbole miasta, innych urzeka sztuka współczesnego budownictwa czy infrastruktura przemysłowa. Kolejni szczególnym zainteresowaniem obdarzyli pomniki przyrody, lasy i rozlewiska. Szczecin postrzegany jest przez nich jako miasto zieleni i wody.

   Zespół plastyczny Bohema jest jednym z zespołów zainteresowań działających w ramach Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie. Powstał 25 lat temu.

   Członkowie zespołu to grupa różnych osobowości i talentów, preferujących różnorodne techniki plastyczne. Są wśród nich byli nauczyciele rysunku z wykształceniem plastycznym, ale również amatorzy. W dorobku mają prace o różnej tematyce malowanych głównie na płótnie, grafik i rysunków.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!