Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Wystawa Natalii Romik "Kryjówki. Architektura przetrwania" w TRAFO

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Wystawa Natalii Romik "Kryjówki. Architektura przetrwania" w TRAFO

   TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy Natalii Romik „Kryjówki. Architektura przetrwania” w czwartek, 4 sierpnia o 19:00.

   Wystawa Natalii Romik to artystyczny hołd dla kryjówek budowanych i użytkowanych przez Żydów w czasie Holokaustu. Projekt, który zyskał ogromny rozgłos zarówno w Polsce jak i za granicą, podsumowuje dotychczasowe badania przeprowadzone przez Natalię Romik i Aleksandrę Janus wraz z zespołem antropolożek, historyczek, archeologów i miejskich odkrywców.

   Fot. Kryjówka w kwaterze 41, cmentarz żydowski przy ul. Okopowej, Warszawa, Natalia Romik

   Za swoją pracę nad upamiętnieniem historii Żydów Romik została w tym roku uhonorowana prestiżową międzynarodową nagrodą – Dan David Prize, która ma służyć dalszemu rozwojowi badań nad architekturą przetrwania.

   Fot. Odpoczynek podczas badań w jaskini Ozerna, Ukraina, Natalia Romik

   Kuratorami wystawy są Stanisław Ruksza i Kuba Szreder, a współorganizowana jest ona przez TRAFO Trafostację Sztuki w Szczecinie oraz Zachętę — Narodową Galerię Sztuki, gdzie była pokazywana od 31 marca do 17 lipca 2022 r.

   Szczegółowe informacje dostępne są w załączniku.

   Załączniki

   • Kryjówki_opis szczegółowy.pdf

    application/pdf

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!