Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Wystawa Horacego Muszyńskiego "Golden Drop" w TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Wystawa Horacego Muszyńskiego "Golden Drop" w TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie

   TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie serdecznie zaprasza na wystawę Horacego Muszyńskiego „Golden Drop” (kurator: Andrzej Witczak). Ekspozycję można oglądać do 28 maja 2023 r.

   Horacy Muszyński to jeden z najciekawszych twórców młodego pokolenia w Polsce. Pokaz jest podsumowaniem jego dwuletniego pobytu w prestiżowym De Ateliers w Amsterdamie, gdzie we współpracy z TRAFO Trafostacją Sztuki w Szczecinie, na zaproszenie holenderskiej korporacji Bio-Korf, stworzył wystawę opowiadającą historię flagowego projektu badawczego firmy i tytułowego produktu „Golden Drop” – kontrowersyjnej alternatywy dla miodu pszczelego.

   W charakterystyczny dla siebie sposób Muszyński zaciera granicę pomiędzy prawdą a kłamstwem, tym co fikcyjne i realne. Ubrana w korporacyjną, czasami śmieszną nowomowę historia, pod płaszczykiem uśmiechniętego kapitalizmu, przerażająco rezonuje w naszej rzeczywistości. Artysta w bezkompromisowym pokazie poddaje pod rozwagę kwestie związane z sytuacją polskich pracowników i pracowniczek sezonowych czy te związane z ekologią, będącą nierzadko zwyczajnym greenwashingiem.

   Premierowy pokaz projektu odbył się w amsterdamskim De Ateliers. TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie pokazuje jego rozwinięcie.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!