Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   30°

   Wystawa fotograficzna „Polsko-Ukraiński Zalew Szczeciński” do obejrzenia w Galerii Prezydenckiej

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Wystawa fotograficzna „Polsko-Ukraiński Zalew Szczeciński” do obejrzenia w Galerii Prezydenckiej
   wystawa (2).jpg
   wystawa (4).jpg
   wystawa (6).jpg

   Nagrodzoną tegoroczną Nagrodą Żeglarską w kategorii Wydarzenie Roku, wystawę fotograficzną „Polsko-Ukraiński Zalew Szczeciński” od dzisiaj można podziwiać w Galerii Prezydenckiej.

   Wystawa fotograficzna „Polsko-Ukraiński Zalew Szczeciński” – uroczyście otwarto ją w październiku 2022 roku, w Książnicy Pomorskiej. Zaprezentowano na niej fotografie wykonane przez dziewiętnastu młodych żeglarzy. Wspólnie przygotowali ją szczecińscy fotograficy Magda Kumor i Tomasz Seidler oraz żeglarze. Przed rejsem fotograficy opowiedzieli uczestnikom „Polsko-Ukraińskiego młodzieżowego rejsu po Zalewie Szczecińskim”, jak wykonywać zdjęcia. Ze zgromadzonych materiałów powstała wystawa porejsowa. Pokazane zdjęcia są zapisem wspólnego czasu pod żaglami, ludzkich emocji, radości i razem spędzonego czasu. To czas przyjaźni polsko-ukraińskiej i żeglarskiej.

   W rejsie uczestniczyło 15 żeglarzy polskich i 10 ukraińskich. W lipcu 2022 roku wspólnie żeglowali oni po Zalewie Szczecińskim i Zatoce Pomorskiej pod dowództwem kapitanów Jerzego Szwocha oraz Macieja Krzeptowskiego.

   Wystawę będzie można zobaczyć w Galerii Prezydenckiej w Urzędzie Miasta Szczecin. Fotografie pozostaną tam do 8 września.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!